Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

Polonia na pudle piłkarskiej ligi młodzików

Młodzi piłkarze z UKS Polonia Słubice potwierdzają, że są w bardzo dobrej formie! Podopieczni trenera Piotra Dmuchowskiego zajęli III miejsce w Lidze Okręgowej Młodzika w Grupie Mistrzowskiej. I dalej pracują, kto wie, może któregoś z nich będziemy oglądać w przyszłości grającego na mistrzostwach świata…

uks polonia_team

Żeby dobrze grać, trzeba ciężko pracować od małego, wiedzą o tym piłkarze z UKS Polonia Słubice. Młodzi poloniści (rocznik 2005-2006) na boisku radzą sobie całkiem nieźle. Niedawno pisaliśmy o III miejscu, które zajęli w turnieju Polonia CUP. Wtedy zabrakło im nieco szczęścia…

Podobnie III miejsce zajęli w zakończonych niedawno rozgrywkach w Lidze Okręgowej Młodzika. Rywalizowali w tzw. grupie mistrzowskiej z najlepszymi zespołami z północy woj. lubuskiego. Zwycięzcą został Progres Gorzów Wlkp. (z którym notabene nasi jeden mecz wygrali). Na drugim stopniu podium znaleźli się piłkarze z UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą.

- Przed sezonem postawiliśmy sobie cel, żeby w tej rywalizacji zająć miejsce na podium. Wiedzieliśmy, kto z rywali jest w naszym zasięgu – mówi P. Dmuchowski. I opowiada przebieg rywalizacji.

- Rozgrywki zaczęliśmy pechowo, przegraliśmy z Kostrzynem 2:0, choć w tym meczu byliśmy od nich lepsi, mieliśmy więcej sytuacji bramkowych. Potem było zdecydowanie lepiej, a wygrana z Progresem 2:1 dodała nam wiatru w żagle – mówi trener. I wyjaśnia, że szanse na mistrzostwo młodzi poloniści stracili po przegranym rewanżu z Kostrzynem – po nim mogli liczyć co najwyżej na trzecie miejsce.

A jak przedstawia się ligowy bilans? W całym sezonie nasi piłkarze rozegrali łącznie 10 spotkań, notując 7 zwycięstw i 3 porażki. Strzelili łącznie 28 goli, a stracili 9. Poniżej wyniki spotkań z udziałem UKS Polonia Słubice.
  • Polonia - UKS Czwórka Kostrzyn 0:2 (dom) / 1:3 (wyjazd)
  • Polonia - Progress Gorzów Wlkp. 2:1 (w) / 0:1 (d)
  • Polonia - Stilon Gorzów Wlkp. 4:1 (w) / 3:0 (d)
  • Polonia - Łucznik Strzelce Krajeńskie 6:1 (w) / 7:1 (d)
  • Polonia - PUKS Maksymilian Gorzów Wlkp. 3:0 (w) /  2:0 (d)
Komplet wyników i ligowa tabela na www.laczynaspilka.pl.

Miejsce na podium wywalczył zespół w składzie: Filip Starzyński, Kacper Zeman, Michał Krupowicz, Jakub Mizerski, Hubert Sasik, Dawid Klukiewicz, Kacper Kobyłecki, Kacper Oleksyn, Emil Kołaciak, Piotr Codogni, Paweł Adamczuk, Jakub Duer, Adam Szubert, Maciej Mucha, Oskar Ryszczuk, Jakub Cierach.

P. Dmuchowski uważa, że rozgrywki potwierdzają, że na północy województwa są trzy najlepsze drużyny, które prezentują podobny poziom – to te, które zajęły trzy pierwsze miejsca. A co jest najmocniejszą stroną słubickiej ekipy? – Zagraliśmy dobrze jako zespół, główną siłą naszej drużyny jest zgrany kolektyw – zaznacza trener. I podkreśla, że jest ze swoich podopiecznych zadowolony. – Pracujemy dalej – mówi.

Treningi na pewno się przydadzą, bo to jeszcze nie koniec sezonu. Młodą Polonię czeka w lipcu wyjazd na Słowację na prestiżowy turniej z międzynarodową obsadą Fragaria Cup 2018. Trzymamy kciuki!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama