Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Niepełnosprawni zmierzą się w lekkoatletycznych bojach

Już w ten weekend czekają nas kolejne lekkoatletyczne zawody na stadionie SOSiR – tym razem w otwartym mityngu będą rywalizować sportowcy niepełnosprawni z całego kraju. Wśród nich będzie wielu medalistów paraolimpiady, mistrzostw świata i Europy. Zachęcamy do kibicowania!

Niepełnosprawni

Podczas nadchodzącego weekendu Słubice będą gościć najlepszych niepełnosprawnych lekkoatletów z całego kraju. Wezmą oni udział w mityngu, którego organizatorami są Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” z Warszawy oraz GZSN "Start" z Gorzowa Wlkp.

Cele mityngu, poza walką o miejsca i nagrody, to propagowanie sportu jako skutecznego środka rehabilitacji i zwiększenie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych, a także popularyzacja lekkiej atletyki.

Niepełnosprawni sportowcy będą rywalizować w kilkunastu konkurencjach: biegach na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 5000m, 10000m i sztafecie 4x100m, rzutach kulą, dyskiem, oszczepem i maczugą oraz skoku w dal, wzwyż i trójskoku. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymają trofea sportowe i nagrody.

Organizatorzy zapraszają do kibicowania niepełnosprawnym sportowcom. Zawody potrwają dwa dni. W sobotę (19 maja) rozpoczną się o godz. 10 i zakończą o godz. 17. W niedzielę (20 maja) początek również zaplanowano o godz. 10, a zakończenie o godz. 13.

Szczegółowe informacje, w tym program minutowy i regulamin zawodów, można znaleźć na stronie: start.gorzow.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama