Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Niepełnosprawni zmierzą się w lekkoatletycznych bojach

Już w ten weekend czekają nas kolejne lekkoatletyczne zawody na stadionie SOSiR – tym razem w otwartym mityngu będą rywalizować sportowcy niepełnosprawni z całego kraju. Wśród nich będzie wielu medalistów paraolimpiady, mistrzostw świata i Europy. Zachęcamy do kibicowania!

Niepełnosprawni

Podczas nadchodzącego weekendu Słubice będą gościć najlepszych niepełnosprawnych lekkoatletów z całego kraju. Wezmą oni udział w mityngu, którego organizatorami są Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” z Warszawy oraz GZSN "Start" z Gorzowa Wlkp.

Cele mityngu, poza walką o miejsca i nagrody, to propagowanie sportu jako skutecznego środka rehabilitacji i zwiększenie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych, a także popularyzacja lekkiej atletyki.

Niepełnosprawni sportowcy będą rywalizować w kilkunastu konkurencjach: biegach na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 5000m, 10000m i sztafecie 4x100m, rzutach kulą, dyskiem, oszczepem i maczugą oraz skoku w dal, wzwyż i trójskoku. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymają trofea sportowe i nagrody.

Organizatorzy zapraszają do kibicowania niepełnosprawnym sportowcom. Zawody potrwają dwa dni. W sobotę (19 maja) rozpoczną się o godz. 10 i zakończą o godz. 17. W niedzielę (20 maja) początek również zaplanowano o godz. 10, a zakończenie o godz. 13.

Szczegółowe informacje, w tym program minutowy i regulamin zawodów, można znaleźć na stronie: start.gorzow.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama