Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Polonia wygrywa ze Stalą Sulęcin

Dobra passa podtrzymana - Polonia Słubice pewnie zmierza po awans do IV ligi. Kolejne zwycięstwo słubiczanie odnieśli w zaległym mecze ze Stalą Sulęcin. Wygrali 6:2 i do swojego dorobku zapisali kolejne trzy punkty.

polonia stal

Jak było na meczu? O tym w relacji naszego korespondenta Radosława Kamińskiego.

Mecz zaległy z 17 kolejki (pierwotna data 17 marzec) odbył się w środę 16 maja na stadionie w Słubicach. Do Słubic przyjechała Stal Sulęcin. Rywal solidny i znany z tego, że stawia mocne warunki gry, zajmujący 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Udowodnili to w pierwszej połowie, gdzie właśnie to oni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po swoich strzałach "życia" i schodzili do szatni w pełni optymistycznych nastrojach. Bramkę w pierwszej połowie strzelił na 1:1 Rafał Gronostaj. Tuż po wznowieniu drugiej części spotkania, ruszyliśmy do odrabiania strat i właśnie minutę od gwizdka sędziego było już 2:2, strzałem z daleka bramkarza Stali pokonuje Ihor Myrko. W 65 min na bramkę strzela Hayato Kuramoto, ale obrońca gości wystawia rękę niczym rasowy bramkarz i sędzia dyktuje rzut karny. Egzekutor - Norbert Pawłowicz nie myli się i pewnie pokonuje bramkarza z Sulęcina.

Od 73 minuty Stal gra w dziesiątkę, a my narzucamy większe tempo gry. Przewaga Słubiczan jest tak widoczna, że w ostatnich 10 minutach gry padają jeszcze 3 bramki! W 81 minucie to znów Hayato Kuramoto był bohaterem akcji, gdzie wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale bramki nie zdobywa. Zostaje sfaulowany przez bramkarza gości i mamy kolejny rzut karny. Do karnego podchodzi znów Norbert Pawłowicz, ale po lekkim podaniu do przodu tym razem egzekutorem jest Przemysław Begier... Rzut karny wykonany w kuriozalny sposób wprawił w osłupienie przybyłych licznie kibiców. Wreszcie w 87 minucie strzela nasz japoński piłkarz, który ciężko pracował, aby zdobyć swoją upragnioną bramkę i mamy piątą bramkę dla naszej drużyny. Listę strzelców zamyka Łukasz Tabaka i goście proszą sędziego, aby już kończył mecz i oszczędził im wstydu. 6:2 to najniższy wymiar kary dla przyjezdnych i po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy drużyną w pełni gotową i dojrzałą na awans.

Podczas zawodów kontuzji doznał nasz defensor, Tomasz Koszela, który po pierwszej diagnozie ma naderwane wiązadła w stawie skokowym... Jest to spora strata dla drużyny, a cały zespół życzy Tomkowi jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Polonia Słubice – Stal Sulęcin 6:2

Skład Polonii: Gabiel Kodzis - Mariusz Guraj (46' Tomasz Koszela a od 75' Radosław Kamiński), Norbert Pawłowicz, Przemysław Begier, Ihor Myrko, Hayato Kuramoto, Bartek Roman (46' Przemysław Sadowski), Eligiusz Krzeptowski, Igor Kurkowski, Rafał Gronostaj (85' Dominik Grabowski), Łukasz Tabaka.

---

Kolejny mecz już 19 maja o godz. 17. Poloniści na wyjeździe zagrają z Toromą Torzym. A 26 maja w Słubicach czeka kibiców prawdziwy hit - pojedynek z bezpośrednim rywalem do awansu, czyli Orłem Międzyrzecz. Niewykluczone, że już podczas tego spotkania będzie okazja do świętowania awansu.