Słubice: 11 grudnia 2017   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Jakub Czak wicemistrzem Polski

Tydzień temu dał próbkę swojej świetnej dyspozycji i teraz ją potwierdził. Jakub Czak zdobył srebrny medal podczas rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (kategoria wiekowa U18) i zanotował kolejny rekord życiowy.

Jakub Czak
Jakub Czak sięgnął po tytuł wicemistrza Polski

Zawodnik Lubusza Słubice świetnie zaprezentował się w eliminacjach. Po raz pierwszy w życiu złamał barierę 14 sekund. Uzyskany przez niego wynik 13.95 był najlepszym czasem w całej stawce zawodników i nowym rekordem życiowym. W finale podopieczny trenera Jacka Grześkowiaka pobiegł nieco wolniej. Na mecie zamierzono mu 14.10 co wystarczyło na drugie miejsce. Szybszy o 0.03 sekundy był od niego Grzegorz Mirecki z Wrześni.

Srebro Jakuba Czaka to jedyna "blacha" zdobyta przez lekkoatletów Lubusza Słubice na mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Z pozostałych najbliżej był Antoni Plichta. Pochodzący z Krosna Odrzańskiego sprinter w finale biegu na 100 metrów był piąty z czasem 11.08. Do podium zabrakło mu zaledwie 5 setnych sekundy. Podopieczny Krzysztofa Wesołka startował także na dwukrotnie dłuższym dystansie. Tu był 13 z czasem 23.04.

Trzeci z reprezentantów Lubusza, Piotr Żak (trener Edward Czernik), sprawdził się w skoku o tyczce. Zaliczył równo cztery metry co w końcowym rozrachunku dało mu piąte miejsce. Aby być w pierwszej trójce musiałby skoczyć 20 cm wyżej.

W klasyfikacji klubowej LKS Lubusz Słubice zajął 57 miejsce w stawce 215 klubów lekkoatletycznych z całej Polski.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama