Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Jakub Czak wicemistrzem Polski

Tydzień temu dał próbkę swojej świetnej dyspozycji i teraz ją potwierdził. Jakub Czak zdobył srebrny medal podczas rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (kategoria wiekowa U18) i zanotował kolejny rekord życiowy.

Jakub Czak
Jakub Czak sięgnął po tytuł wicemistrza Polski

Zawodnik Lubusza Słubice świetnie zaprezentował się w eliminacjach. Po raz pierwszy w życiu złamał barierę 14 sekund. Uzyskany przez niego wynik 13.95 był najlepszym czasem w całej stawce zawodników i nowym rekordem życiowym. W finale podopieczny trenera Jacka Grześkowiaka pobiegł nieco wolniej. Na mecie zamierzono mu 14.10 co wystarczyło na drugie miejsce. Szybszy o 0.03 sekundy był od niego Grzegorz Mirecki z Wrześni.

Srebro Jakuba Czaka to jedyna "blacha" zdobyta przez lekkoatletów Lubusza Słubice na mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Z pozostałych najbliżej był Antoni Plichta. Pochodzący z Krosna Odrzańskiego sprinter w finale biegu na 100 metrów był piąty z czasem 11.08. Do podium zabrakło mu zaledwie 5 setnych sekundy. Podopieczny Krzysztofa Wesołka startował także na dwukrotnie dłuższym dystansie. Tu był 13 z czasem 23.04.

Trzeci z reprezentantów Lubusza, Piotr Żak (trener Edward Czernik), sprawdził się w skoku o tyczce. Zaliczył równo cztery metry co w końcowym rozrachunku dało mu piąte miejsce. Aby być w pierwszej trójce musiałby skoczyć 20 cm wyżej.

W klasyfikacji klubowej LKS Lubusz Słubice zajął 57 miejsce w stawce 215 klubów lekkoatletycznych z całej Polski.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama