Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

W Ośnie na sportowo uczcili pamięć prezesa

Na sportowo środowisko piłkarskie z naszego regionu uczciło pamięć Stanisława Bohuszki, zmarłego w tym roku byłego prezesa i działacza Spójni Ośno Lubuskie. W memoriale wzięła udział także Polonia Słubice, dla której był to kolejny sprawdzian formy przed rozpoczęciem sezonu.

memorial bohuszko_2

Turniej, którego głównym pomysłodawcą był kierownik klubu Wojciech Woźniak, odbył się 29 lipca na stadionie miejskim w Ośnie Lubuskim. Oprócz gospodarzy i drużyny ze Słubic do Ośna przyjechały także Dąb Dębno i Steinpol Ilanka Rzepin.

Jednak zanim zabrzmiał pierwszy gwizek, sympatycy Spójni oraz przedstawiciele pozostałych klubów udali się na cmentarz, gdzie zapalili zniczne i złożyli kwiaty na grobie S. Bohuszki. Potem przyszedł czas na uroczyste otwarcie memoriału z udziałem rodziny zmarłego oraz burmistrza Ośna Lubuskiego Stanisława Kozłowskiego. Chwilę po tym rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Ta przebiegała pod dyktando zespołu z Rzepina. Czwartoligowiec wygrał dwa spotkania i jedno zremisował, dzięki czemu sięgnął po główne trofeum. Na drugim miejscu uplasowała się Spójnia (także IV liga), a trzecie miejsce przypadło w udziale Polonii Słubice o czym zdecydował bezpośredni pojedynek z ekipą z Dębna (obie drużyny występują w klasie okręgowej).

memorial bohuszko

Nagrody indywidualne także w komplecie powędrowały do Rzepina. Królem strzelców został Mateusz Stefanowicz (trzy gole), najlepszym bramkarzem wybrano Artura Tumaszyka, a najwartościowszym zawodnikiem całego turnieju okrzyknięto Andrzeja Pawłowskiego.

Wyniki meczów
  • Spójnia - Dąb 1:1
  • Ilanka - Polonia 4:1
  • Ilanka - Dąb 5:1
  • Spójnia - Polonia 1:0
  • Polonia - Dąb 3:1
  • Spójnia - Ilanka 0:0
Końcowa klasyfikacja
  1. Spójnia Ośno Lubuskie
  2. Steinpol Ilanka Rzepin
  3. Polonia Słubice
  4. Dąb Dębno
Fot. Jakub Borowski. Więcej zdjęć na oficjalnym profilu Spójni Ośno Lubuskie - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama