Słubice: 18 lipca 2018   |   Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
reklama
reklama

W Ośnie na sportowo uczcili pamięć prezesa

Na sportowo środowisko piłkarskie z naszego regionu uczciło pamięć Stanisława Bohuszki, zmarłego w tym roku byłego prezesa i działacza Spójni Ośno Lubuskie. W memoriale wzięła udział także Polonia Słubice, dla której był to kolejny sprawdzian formy przed rozpoczęciem sezonu.

memorial bohuszko_2

Turniej, którego głównym pomysłodawcą był kierownik klubu Wojciech Woźniak, odbył się 29 lipca na stadionie miejskim w Ośnie Lubuskim. Oprócz gospodarzy i drużyny ze Słubic do Ośna przyjechały także Dąb Dębno i Steinpol Ilanka Rzepin.

Jednak zanim zabrzmiał pierwszy gwizek, sympatycy Spójni oraz przedstawiciele pozostałych klubów udali się na cmentarz, gdzie zapalili zniczne i złożyli kwiaty na grobie S. Bohuszki. Potem przyszedł czas na uroczyste otwarcie memoriału z udziałem rodziny zmarłego oraz burmistrza Ośna Lubuskiego Stanisława Kozłowskiego. Chwilę po tym rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Ta przebiegała pod dyktando zespołu z Rzepina. Czwartoligowiec wygrał dwa spotkania i jedno zremisował, dzięki czemu sięgnął po główne trofeum. Na drugim miejscu uplasowała się Spójnia (także IV liga), a trzecie miejsce przypadło w udziale Polonii Słubice o czym zdecydował bezpośredni pojedynek z ekipą z Dębna (obie drużyny występują w klasie okręgowej).

memorial bohuszko

Nagrody indywidualne także w komplecie powędrowały do Rzepina. Królem strzelców został Mateusz Stefanowicz (trzy gole), najlepszym bramkarzem wybrano Artura Tumaszyka, a najwartościowszym zawodnikiem całego turnieju okrzyknięto Andrzeja Pawłowskiego.

Wyniki meczów
  • Spójnia - Dąb 1:1
  • Ilanka - Polonia 4:1
  • Ilanka - Dąb 5:1
  • Spójnia - Polonia 1:0
  • Polonia - Dąb 3:1
  • Spójnia - Ilanka 0:0
Końcowa klasyfikacja
  1. Spójnia Ośno Lubuskie
  2. Steinpol Ilanka Rzepin
  3. Polonia Słubice
  4. Dąb Dębno
Fot. Jakub Borowski. Więcej zdjęć na oficjalnym profilu Spójni Ośno Lubuskie - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama