Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Tak dzieci widzą polską niepodległość (foto)

Choć 11 listopada już za nami, to nadal trwają wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W słubickiej bibliotece możemy zobaczyć, jak ten najcenniejszy dla każdego państwa atrybut postrzega młode pokolenie.

wystawa flaga_sosw

W gościnne progi biblioteki zawitała wystawa pt. „Flaga - symbol na 100 lecie odzyskania Niepodległości”. Jest ona pokłosiem konkursu plastycznego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z autyzmem i zespołu edukacyjno-terapeutycznego kl. I-III Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach oraz ich rodziców. Moderatorem konkursu była Agnieszka Napierała, pedagog z SOSW.

- Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartości patriotyczne, stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej w rodzinie – wyjaśniają organizatorzy wystawy.

Jak młodzi ludzie poradzili sobie z niełatwym tematem polskiej niepodległości? Najlepiej przyjść i przekonać się samemu. Wystawę można oglądać w holu biblioteki na parterze.

Poniżej próbka ich możliwości.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama