Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Tak dzieci widzą polską niepodległość (foto)

Choć 11 listopada już za nami, to nadal trwają wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W słubickiej bibliotece możemy zobaczyć, jak ten najcenniejszy dla każdego państwa atrybut postrzega młode pokolenie.

wystawa flaga_sosw

W gościnne progi biblioteki zawitała wystawa pt. „Flaga - symbol na 100 lecie odzyskania Niepodległości”. Jest ona pokłosiem konkursu plastycznego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z autyzmem i zespołu edukacyjno-terapeutycznego kl. I-III Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach oraz ich rodziców. Moderatorem konkursu była Agnieszka Napierała, pedagog z SOSW.

- Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartości patriotyczne, stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej w rodzinie – wyjaśniają organizatorzy wystawy.

Jak młodzi ludzie poradzili sobie z niełatwym tematem polskiej niepodległości? Najlepiej przyjść i przekonać się samemu. Wystawę można oglądać w holu biblioteki na parterze.

Poniżej próbka ich możliwości.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama