Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

„Casting. Finał” na deskach SMOK-a (foto)

Jak wygląda casting „od środka”? Jakie zadania czekają na adeptów sceny? Opowiedział o tym aktor Mariusz Puchalski w przedstawieniu „Casting. Finał”, którego premiera miała miejsce w miniony piątek w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Casting. Finał

- Przejdź się, przejdź… gdzie idziesz? Już wychodzisz? Przejdź się po scenie, z prawej, na lewą… Jak modelka! - to było jedno z najłatwiejszych zadań, jakie prowadzący casting postawił przed młodą aktorką, szukającą swojej „szansy na sukces”. Oczywiście, tych zadań i wyzwań było o wiele, wiele więcej. Bo tak właśnie wyglądają casting, które są przepustką do świata filmu, kina, telewizji…

Podstawą do stworzenia przedstawienia „Casting. Finał” było ponad 40-letnie doświadczenie sceniczne M. Puchalskiego, aktora Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu – i reżysera przedstawienia. - Z pozycji doświadczonego człowieka teatru pragnę pokazać początek tej drogi, podstawowy rytuał, który przejść musi każda przyszła gwiazda teatru i filmu – opowiada M. Puchalski.

Jak podkreślają widzowie, z którymi „na gorąco” rozmawiał nasz reporter, przedstawienie było ciekawe, żywe, lekkie w odbiorze – świetna propozycja na piątkowy wieczór. – Szkoda, że nie przyciągnęła większej widowni, warto było przyjść i je zobaczyć. Role wyraziste, dobrze zagrane – mówił nam jeden z widzów obecnych na premierze.

A może tytułowy „casting” przyczyni się do tego, że przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury powstanie grupa teatralna? Wtedy mieszkańcy Słubic mieliby okazję nie tylko oglądać podobne przedstawienia, ale i w nich występować. Czy znaleźliby się chętni?

Zobaczcie sami, jak było podczas premiery. Zapraszamy do naszej fotorelacji z przedstawienia.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama