Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Przed nami odpust i Festyn Wincentyński w Kunowicach

Już w najbliższą niedzielę kolejny, jak zwykle koncertowy i rodzinny, odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo w Kunowicach. Na scenie oczywiście Jerzyki, a także Przemysław Szczotko i niemaGOtu – zespół, którego autorstwa był hymn na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

odpust kunowice_2018

Odpust ku czci św. Wincentego a’Paulo odbędzie się w Kunowicach 23 września. Jak co roku, rozpocznie się mszą świętą (o godz. 15.00). A po niej, w parku przy kościele, na wszystkich będą czekać atrakcje przygotowane w ramach VII już Festynu Wincentyńskiego. Jak co roku - będzie coś dla ducha, ale i nie zabraknie dla ciała.

Ks. Jerzy w roli konferansjera

Na odpust zaprasza serdecznie ks. Jerzy Tyrak. Tak, kapłan, choć zakończył posługę w kunowickiej świątyni, będzie prowadził festyn. – Przygotowania do niego trwały już od dłuższego czasu, dlatego jeszcze i w tym roku będę obecny na odpuście i festynie. Zapraszam wszystkich serdecznie, mieszkańców Kunowic, Słubic i nie tylko. Najpierw na mszę świętą, a później na rodzinny festyn – mówi ks. Tyrak.

Ks. Sławomir Czuj, który od lipca pełni posługę w kunowickiej świątyni mówi, że będzie przyglądał się temu, jak wygląda organizacja, odpust i festyn. I również serdecznie wszystkich zaprasza.

Będa koncerty

A jeśli odpust w Kunowicach, to koncerty – uwielbienie płynące ze sceny. Wystąpią oczywiście Jerzyki, czyli schola z Kunowic – ich koncert rozpocznie się o 16.45. A po nich o godz. 18. na scenie wystąpi Przemysław Szczotko, lider zespołu New Message. Artysta ten ceni sobie udział w takich projektach, jak koncerty uwielbieniowe. - To jest powrót do korzeni, do bazy, do kogoś, od którego wszystko co jest związane z jego śpiewem i twórczością bierze początek i koniec – uważa.

Na zakończenie wieczoru o godz. 18.45 na scenie pojawi się zespół niemaGOtu. Ich najbardziej znanym utworem jest hymn na Światowe Dni Młodzieży 2016 pt. „Błogosławieni miłosierni”. Na pewno nie zabraknie go również w Kunowicach:Podczas odpustu na dzieci czekać będzie plac zabaw, a na wszystkich pyszne ciasta i inne smakołyki. A na zakończenie – tradycyjne fajerwerki.

Program odpustu w Kunowicach
  • 15.00 msza święta
  • 16.45 schola Jerzyki
  • 18.00 Przemysław Szczotko
  • 18.45 niemaGOtu
Impreza odbywa się pod patronatem portalu Słubice24. Będziemy na miejscu z naszym obiektywem. A tak było rok temu - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama