Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Tak pięknie tańczą młodzi słubiczanie (foto)

Jak oni tańczą! Za nami ostatni z cyklu konkursów organizowanych w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 – tym razem na scenie prezentowali się młodzi pasjonaci tańca. Po raz kolejny potwierdziło się, jak zdolną mamy młodzież!

Pro Arte

12 historii opowiedzianych tańcem – właśnie tyle układów przygotowali tancerze na powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Tanecznej, które odbywały się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. 24 maja wystąpili na scenie w auli Collegium Polonicum. Organizatorem, podobnie jak w przypadku pozostałych powiatowych konkursów PRO ARTE, był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

Wszyscy młodzi artyści włożyli dużo wysiłku i pracy w swoje występy, zachwycali nie tylko przemyślaną choreografią, ale również strojami i fryzurami (w jednym z występów długie warkocze również brały udział w tańcu!). I co najważniejsze – wszyscy na scenie tańczyli z uśmiechem na twarzach, widać było, że sprawia im to prawdziwą przyjemność.

Jednak był to konkurs. Występy taneczne oglądało jury w składzie: Bartosz Bandura, tancerz i aktor, który reprezentował Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze (głównego organizatora Lubuskiej Gali Tanecznej), i Marek Zadłużny - tancerz, choreograf i pedagog. Dokonali niełatwego wyboru.

Jurorzy zdecydowali, że na etapie wojewódzkim nasz powiat w kategorii dziecięcej (10-13 lat) będą reprezentować Dance School Ginger z układem „Team” (prowadząca Olga Shabelko) oraz Atelier Taneczne grupa D3 z układem „Szachy” (prowadząca Patrycja Janicka). W kategorii młodzieżowej (14-17 lat) nominację wytańczyły dziewczyny z Atelier Tanecznego z grupy D6 układem „Zagubiona”, prowadzone także przez Patrycję Janicką.

Przyznano również cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Frajda za układ „Hands up” (prowadząca Beata Kempa), Atelier Taneczne grupa D4 za układ „Pokonać zło” (Patrycja Janicka), Dance School Ginger za układ „Gorzki smak miłości” (Olga Shabelko) oraz Bailaoras z układem „Alegria” (Joanna Zapała).

Przed zwycięzcami teraz finał wojewódzki. 14 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze spotkają się dzieci, a grupy młodzieżowe będą rywalizować dzień później, 15 czerwca. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

A jak nasi tancerze prezentowali się na scenie? Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama