Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Tak pięknie tańczą młodzi słubiczanie (foto)

Jak oni tańczą! Za nami ostatni z cyklu konkursów organizowanych w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 – tym razem na scenie prezentowali się młodzi pasjonaci tańca. Po raz kolejny potwierdziło się, jak zdolną mamy młodzież!

Pro Arte

12 historii opowiedzianych tańcem – właśnie tyle układów przygotowali tancerze na powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Tanecznej, które odbywały się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. 24 maja wystąpili na scenie w auli Collegium Polonicum. Organizatorem, podobnie jak w przypadku pozostałych powiatowych konkursów PRO ARTE, był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

Wszyscy młodzi artyści włożyli dużo wysiłku i pracy w swoje występy, zachwycali nie tylko przemyślaną choreografią, ale również strojami i fryzurami (w jednym z występów długie warkocze również brały udział w tańcu!). I co najważniejsze – wszyscy na scenie tańczyli z uśmiechem na twarzach, widać było, że sprawia im to prawdziwą przyjemność.

Jednak był to konkurs. Występy taneczne oglądało jury w składzie: Bartosz Bandura, tancerz i aktor, który reprezentował Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze (głównego organizatora Lubuskiej Gali Tanecznej), i Marek Zadłużny - tancerz, choreograf i pedagog. Dokonali niełatwego wyboru.

Jurorzy zdecydowali, że na etapie wojewódzkim nasz powiat w kategorii dziecięcej (10-13 lat) będą reprezentować Dance School Ginger z układem „Team” (prowadząca Olga Shabelko) oraz Atelier Taneczne grupa D3 z układem „Szachy” (prowadząca Patrycja Janicka). W kategorii młodzieżowej (14-17 lat) nominację wytańczyły dziewczyny z Atelier Tanecznego z grupy D6 układem „Zagubiona”, prowadzone także przez Patrycję Janicką.

Przyznano również cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Frajda za układ „Hands up” (prowadząca Beata Kempa), Atelier Taneczne grupa D4 za układ „Pokonać zło” (Patrycja Janicka), Dance School Ginger za układ „Gorzki smak miłości” (Olga Shabelko) oraz Bailaoras z układem „Alegria” (Joanna Zapała).

Przed zwycięzcami teraz finał wojewódzki. 14 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze spotkają się dzieci, a grupy młodzieżowe będą rywalizować dzień później, 15 czerwca. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

A jak nasi tancerze prezentowali się na scenie? Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama