Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Collegium Polonicum zaprasza na Szekspira

Jak młodzi aktorzy z berlińskiego Ebert-Gymnasium interpretują i opowiadają „Makbeta” Szekspira? Jesteście ciekawi? Już niedługo w Collegium Polonicum odbędzie się przygotownay przez nich spektakl.

teatr scena

Mają od 7 do 12 lat, są uczniami Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie i razem z grupą teatralną Shakespeare Players co roku „biorą na warsztat” jedną ze sztuk tego sławnego dramatopisarza. Uczą się jej i wystawiają ją w oryginale - po angielsku, choć w uproszczonej wersji. W Słubicach pokażą właśnie swoją wersję słynnego „Makbeta”.

Przed spektaklem w uczelnianych murach odbędą się warsztaty nawiązujące do przedstawienia, w których weźmie udział ponad 250 uczniów z Polski i Niemiec. Poprowadzą je właśnie młodzi aktorzy z berlińskiej szkoły i grupy Shakespeare Players. O warsztatach pisaliśmy na początku tego roku, wtedy też ruszyły zapisy na zajęcia. Co jeszcze na uczestników?

- Podczas warsztatów uczniowie będą mogli wykazać się kreatywnością w różnych dziedzinach - wyjaśnia Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum. Odpowiednio do swoich zainteresowań, zajmą się muzyką w przedstawieniu, elementami dramaturgicznymi, sposobie przedstawienia konkretnych scen, językiem Szekspira oraz strukturą i treścią sztuki. Zapowiada się więc solidna lekcja teatru.

Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Termin: 8.06.2018, godz. 18:00. Miejsce: duża aula Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama