Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Collegium Polonicum zaprasza na Szekspira

Jak młodzi aktorzy z berlińskiego Ebert-Gymnasium interpretują i opowiadają „Makbeta” Szekspira? Jesteście ciekawi? Już niedługo w Collegium Polonicum odbędzie się przygotownay przez nich spektakl.

teatr scena

Mają od 7 do 12 lat, są uczniami Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie i razem z grupą teatralną Shakespeare Players co roku „biorą na warsztat” jedną ze sztuk tego sławnego dramatopisarza. Uczą się jej i wystawiają ją w oryginale - po angielsku, choć w uproszczonej wersji. W Słubicach pokażą właśnie swoją wersję słynnego „Makbeta”.

Przed spektaklem w uczelnianych murach odbędą się warsztaty nawiązujące do przedstawienia, w których weźmie udział ponad 250 uczniów z Polski i Niemiec. Poprowadzą je właśnie młodzi aktorzy z berlińskiej szkoły i grupy Shakespeare Players. O warsztatach pisaliśmy na początku tego roku, wtedy też ruszyły zapisy na zajęcia. Co jeszcze na uczestników?

- Podczas warsztatów uczniowie będą mogli wykazać się kreatywnością w różnych dziedzinach - wyjaśnia Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum. Odpowiednio do swoich zainteresowań, zajmą się muzyką w przedstawieniu, elementami dramaturgicznymi, sposobie przedstawienia konkretnych scen, językiem Szekspira oraz strukturą i treścią sztuki. Zapowiada się więc solidna lekcja teatru.

Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Termin: 8.06.2018, godz. 18:00. Miejsce: duża aula Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama