Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Osiedlowa platyna dla Emrata - mamy płyty do rozdania!

Co nowego słychać u rapera Emrata? Album „W cztery oczy”, o którym niejednokrotnie pisaliśmy, uzyskał właśnie status „Osiedlowej Platyny” (wyjaśnienie poniżej). Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji go przesłuchać, mamy dobrą wiadomość – płyta jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Jest także do wygrania w konkursie na naszym portalu.

emrat dynamic

O tym, że Emrat i duet Dynamic Breath rozpoczęli nowy muzyczny projekt, informowaliśmy na początku stycznia. Na jednym z portali społecznościowych ruszyła wtedy specjalna grupa (Team Emrat & Dynamic Breath) integrująca fanów, a muzycy wzięli się ostro do pracy. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać.

Pierwszy singiel z nowego albumu ujrzał światło dzienne na początku marca (Oranżada). Potem muzyczna lawina ruszyła i kolejne kawałki trafiały do sieci, zyskując coraz szersze grono słuchaczy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się klip „Poznajesz mnie po głosie”, który na swojej stronie umieścił portal Popkiller.pl. Teledysk był nagrywany na ulicach Słubic z udziałem przyjaciół artysty, w tym doskonale znanego szerszej publiczności rapera Abla. Powstał też kawałek z Kedyfem, który niedawno również wydał płytę (o tym już niebawem).W międzyczasie ruszyła sprzedaż albumu, który do dystrybucji trafił w połowie marca. Nie minęły dwa tygodnie a limitowana liczba 130 egzemplarzy (ręcznie tagowanych przez artystów) rozeszła się jak świeże bułeczki. A kolejne z liczącego blisko 400 sztuk nakładu szybko zyskiwały swoich nabywców. Skąd tak duże zainteresowanie płytą?

- Myślę, że wiele osób znających nas z wcześniejszych produkcji, było ciekawych jak wypadnie taka kolaboracja – mówi Mariusz Ratajczak, czyli tytułowy Emrat. Fani artysty faktycznie mogli się stęsknić za jego głosem, bo od debiutanckiego albumu „Życie Rapera vol.1” minęło aż… 8 lat.

Jak ten czas wpłynął na Emrata i jego postrzeganie świata? Do naszej redakcji trafił promocyjny egzemplarz, który mieliśmy okazję przesłuchać. W utworach słychać, że dojrzał nie tylko jako artysta, ale przede wszystkim człowiek. Między wersy lubi wpleść wspomnienia, odnieść się do emocji, życiowych doświadczeń. Sporo jest o stawianych celach czy marzeniach.

- Życie wytycza nam różne ścieżki, każdy ma swoje cele i marzenia. Pokazuję, ile ważnych osób trzeba spotkać na swojej drodze, ile miejsc trzeba odwiedzić, żeby docenić to co się robi – opowiada raper.

Blasku rapowanym słowom dodają dźwięki, które wyszły spod ręki coraz śmielej radzącego sobie na scenie muzycznej duetu Dynamic Breath. To nie kto inny jak brat Emrata, Rafał Ratajczak, oraz Tomasz Moskalski. Obaj panowie mają już swój własny, rozpoznawalny styl. Sporo w nim miejsca na nowoczesną elektronikę, a hiphopowe rytmy mieszają się z ambientowymi wstawkami o nierzadko nostalgicznym charakterze. Co mówią o swojej muzycznej kuchni?

- Kiedyś podstawą naszych produkcji były głównie sample, teraz mocno inwestujemy w sprzęt i własny rozwój jako producentów – podkreśla z dumą R. Ratajczak. - Sami tworzymy brzmienia, nad którymi nierzadko spędzamy setki godzin. Tomek ma z kolei świetnie wyposażone studio, z którego korzysta coraz więcej artystów z Polski. Największa frajda, to widzieć, że są ludzie, którym to się podoba i chcą tego słuchać – dodaje.

A czy warto? Najlepiej przekonajcie się sami. Płyta „W cztery oczy” jest wciąż dostępna w sprzedaży. Można ją zamawiać bezpośrednio na stronie www.hugizrecords.com/preorder. Głównym sponsorem wydawnictwa jest firma M.B.B. Logistics, a portal Słubice24 to jeden z patronów medialnych.

emrat platyna

A co do wspomnianej na początku artykułu „Osiedlowej Platyny”, to oczywiście mały żart, nawiązanie do statusu Platynowej Płyty, którą przyznaje się artystom za sprzedanie określonej ilości egzemplarzy. W Polsce jest to 30 tys. sztuk.

Słubiczanom do tej granicy jeszcze sporo brakuje, ale w swoim środowisku mają taką niepisaną, traktowaną nieco z przymrużeniem oka zasadę, że za pierwsze 200 sztuk przyznają sobie „Osiedlową Platynę”, co stało się już niespełna miesiąc po premierze. A sama płyta (widoczna na zdjęciu), to prezent od przyjaciół.

Młodym artystom życzymy oczywiście doczekania się statusu prawdziwej Platynowej Płyty oraz wielu udanych produkcji. I mamy nadzieję, że jeszcze nieraz o nich usłyszymy. A naszych czytelników zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są dwa egzemplarze albumu "W cztery oczy". Szczegóły poniżej.

Aby wziąć udzial w konkursie, wyślij do nas zgłoszenie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu podaj swoje imię i nazwisko, login z portalu Słubice24 oraz dane kontaktowe (adres email i nr telefonu). Obowiązuje zasada - kto pierwszy ten lepszy. Zapraszamy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama