Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Operowy Makbet w Forum Kleista

To klasyka operowa – mistrzowskie dzieło Giuseppe Verdiego według dramatu „Makbeta” Wiliama Szekspira. Dążenie do władzy za wszelką cenę, diaboliczne podszepty wiedźm, morderstwo… w wykonaniu aktorów Teatru Państwowego z Cottbus.

makbet
Makbet w wykonaniu teatru z Cottbus (fot. Martin Müller)

Forum Kleista po raz kolejny zaprezentuje znaną i lubianą muzyczna klasykę – operę Giuseppe Verdiego „Makbet” według dramatu Williama Szekspira. Podczas niedawnej premiery w Cottbus publiczność nagrodziła to przedstawienie owacją na stojąco.

Pamiętacie dramat Makbeta, jego żądną władzy małżonkę, wiedźmy, które namawiają go do morderstwa? Królobójstwo staje się jego koszmarem, Makbet cierpi na bezsenność, wyrzuty sumienia i rozpaczliwe próby utrzymania poczucia własnej wartości pogłębiają jego konflikt wewnętrzny. Opętanie człowieka niepohamowanym dążeniem do władzy i jej nadużycia to temat aktualny w każdym czasie… Dlatego Makbet G. Verdiego to realistyczny teatr muzyczny.

Przed publicznością wystąpi gościnnie Teatr Państwowy z Cottbus. W rolach głównych wystąpią: Jaco Venter (Makbet), Sanja Radišić (Lady Mabet), Gesine Forberger, Hardy Brachmann, Christian Henneberg, Nils Stäfe, Ulrich Schneider, Heiko Walter, Jens Klaus Wilde, Ingo Witzke. Ponadto na scenie zaśpiwają dwa chóry: operowy i dodatkowy. Reżyserem opery jest Martin Schüler. Muzykę wykona orkiestra symfoniczna pod batutą Evana Alexis Christa.

Opera będzie przedstawiona w języku włoskim, ale z niemieckimi i polskimi napisami.

Bilety kosztują 25 euro, 23 euro lub 10 euro (uczniowie i studenci). W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury można je kupić za 15 euro.

Dzięki współpracy z organizatorami my również będziemy mieli dla Was bilety, zachęcamy do śledzenia naszej strony – niedługo konkurs.

Termin: 25.05, godz. 19.30, 27.05, godz. 15. Miejsce: Forum Kleista, Frankfurt.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama