Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Fotograficzny „Odblask” w obiektywie Jennifer Ramme

Blaski, odblaski, reprodukcja, destrukcja – i inne przyciągające się przeciwieństwa są tematami fotografii, których autorką jest Jennifer Ramme. Collegium Polonicum zaprasza na wernisaż wystawy artystki, która na co dzień jest… pracownikiem naukowym na Viadrinie.

fotografia aparat_bg

Wystawa pt. „Odblask” składa się z fotografii reportażowych i inscenizacyjnych.

- Powracającym motywem w pracach jest reprodukcja i destrukcja w najrozmaitszych wariacjach, w tym: repliki replik, analogie i homologie, podobieństwa i parodie, blask i odblask – opowiada o fotografiach Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum.

Na swoich zdjęciach Jennifer Ramme uwieczniła np. bunt robotów kuchennych, czy integrowanie się tego, co przeciwstawne. Przeciwieństwa jednoczą się też w jej ujęciach ludzi i krajobrazów, radości i rozkładu. Natomiast fotografie reportażowe dotyczą głównie dawnych pochodów w Warszawie, widać na nich również wiele przeciwstawnych emocji.

Kim jest ich autorka, Jennifer Ramme? To asystentka w Katedrze Polsko-Niemieckich Związków Kulturowych i Literackich oraz Gender Studies na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Ale obok pracy naukowej, zajmuje się również sztuką, a zwłaszcza fotografią. Studiowała ją na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ma na swoim koncie sukcesy - okładka „Wysokich Obcasów“ z jej zdjęciem tytułowym została nagrodzona w prestiżowym konkursie „Grand Front”.

Wystawę zorganizowała Katedra Polsko-Niemieckich Związków Literackich i Kulturowych oraz Gender Studies, dzięki wsparciu działu Eventmanagement (EUV) oraz prof. dr Evy Kocher. Można ją oglądać od 11 maja (tego dnia odbędzie się wernisaż) do 6 czerwca.

Wstęp jest wolny.

Termin: 11.05.2018, godz. 20. Miejsce: foyer Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama