Słubice: 21 października 2018   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

Fotograficzny „Odblask” w obiektywie Jennifer Ramme

Blaski, odblaski, reprodukcja, destrukcja – i inne przyciągające się przeciwieństwa są tematami fotografii, których autorką jest Jennifer Ramme. Collegium Polonicum zaprasza na wernisaż wystawy artystki, która na co dzień jest… pracownikiem naukowym na Viadrinie.

fotografia aparat_bg

Wystawa pt. „Odblask” składa się z fotografii reportażowych i inscenizacyjnych.

- Powracającym motywem w pracach jest reprodukcja i destrukcja w najrozmaitszych wariacjach, w tym: repliki replik, analogie i homologie, podobieństwa i parodie, blask i odblask – opowiada o fotografiach Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum.

Na swoich zdjęciach Jennifer Ramme uwieczniła np. bunt robotów kuchennych, czy integrowanie się tego, co przeciwstawne. Przeciwieństwa jednoczą się też w jej ujęciach ludzi i krajobrazów, radości i rozkładu. Natomiast fotografie reportażowe dotyczą głównie dawnych pochodów w Warszawie, widać na nich również wiele przeciwstawnych emocji.

Kim jest ich autorka, Jennifer Ramme? To asystentka w Katedrze Polsko-Niemieckich Związków Kulturowych i Literackich oraz Gender Studies na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Ale obok pracy naukowej, zajmuje się również sztuką, a zwłaszcza fotografią. Studiowała ją na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ma na swoim koncie sukcesy - okładka „Wysokich Obcasów“ z jej zdjęciem tytułowym została nagrodzona w prestiżowym konkursie „Grand Front”.

Wystawę zorganizowała Katedra Polsko-Niemieckich Związków Literackich i Kulturowych oraz Gender Studies, dzięki wsparciu działu Eventmanagement (EUV) oraz prof. dr Evy Kocher. Można ją oglądać od 11 maja (tego dnia odbędzie się wernisaż) do 6 czerwca.

Wstęp jest wolny.

Termin: 11.05.2018, godz. 20. Miejsce: foyer Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama