Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Taneczne Pro Arte w SMOK-u

Młodzi tancerze pilnie ćwiczą i dopracowują swoje układy! Przed nimi powiatowa edycja Lubuskiej Gali Tanecznej. A najlepsi będą reprezentować nas na finałach wojewódzkich. Przyjdźcie do SMOK-a zobaczyć jak tańczą!

Pro Arte Słubice

Przed nami ostatnie prezentacje artystyczne, które odbywają się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018. Po teatrze, recytacji i śpiewie przyszedł czas na taniec. A uzdolnionych dzieci i młodzieży w Słubicach nie brakuje, o czym mogliśmy przekonać się choćby podczas niedawnego festynu majowego na boisku „Rolniczaka”. Na scenie swoje umiejętności prezentowali tancerze z różnych grup, zachwycając publiczność stylem, strojami i choreografią.

Niedługo grupy, duety i soliści spotkają się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Będą tańczyć i rywalizować o nominacje wojewódzkie. Lubuska Gala Taneczna podzielona jest na dwie sekcje, cztery kategorie wiekowe i dwie kategorie taneczne. Sekcja dziecięca przeznaczona jest dla uczestników w wieku 6-9 i 10-13 lat. Sekcja młodzieżowa to również dwie grupy: 14-17 i 18-22.

Każda z nich będzie oceniana w jednej z dwóch kategorii tanecznych. Pierwsza obejmuje style takie jak m.in. taniec nowoczesny, hip hop, street dance, show dance, dancehall, house i locking. A druga to m.in. jazz, street i modern jazz, taniec klasyczny, balet, teatr tańca, taniec współczesny, inscenizacja, etiuda, tańce ludowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 maja (szczegóły na stronie www.smok.slubice.pl).

Powiatowe pokazy w SMOK-u odbędą się 24 maja o godz. 17. Chcecie zobaczyć, kto wytańczy nominacje do finałów wojewódzkich? My będziemy i już zapraszamy na relację!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama