Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Płyta Emrata coraz bliżej – jest pierwszy singiel i teledysk
reklama
reklama

Płyta Emrata coraz bliżej – jest pierwszy singiel i teledysk

Na początku roku pisaliśmy o rozpoczęciu nowego projektu muzycznego autorstwa rapera Emrata oraz duetu producenckiego Dynamic Breath. Dla tych, którzy wypatrują z niecierpliwością ich nagrań, mamy dobre informacje – światło dzienne ujrzały właśnie pierwszy singiel oraz teledysk.


emrat klip

1 marca muzycy opublikowali w internecie kawałek „Oranżada”. To pierwszy singiel z mającej się niedługo ukazać płyty „W cztery oczy”. Utwór został zaprezentowany w ramach projektu „Underwatch” – to inicjatywa portalu muzycznego Popkiller, która ma na celu promocję artystów z tzw. podziemia, wartych uwagi szerszego grona publiczności.Utwór spotkał się z ciepłym przyjęciem nie tylko krytyki, ale przede wszystkim słuchaczy. Na facebookowej grupie sympatyków projektu oraz muzycznych profilach posypała się lawina pozytywnych komentarzy. O czym jest ta kompozycja?

- To emocjonalny numer o wspomnieniach, które na trwałe zagościły w moim życiu – mówi naszej redakcji Emrat, czyli Mariusz Ratajczak. – Pokazuję, ile ważnych osób trzeba spotkać na swojej drodze, ile miejsc trzeba odwiedzić, żeby docenić to co się robi. "Oranżada" to pierwszy niepowtarzalny smak z dzieciństwa i taki właśnie jest ten numer – wyjaśnia.

Nie minęło kilka dni od premiery, a hip-hopowe trio zaserwowało swoim słuchaczom kolejną muzyczną niespodziankę: teledysk do następnego utworu z płyty. Mowa o kawałku pt. „Droga do…”. Jak sami przyznają numer powstał pod wpływem silnych emocji.

- Napisaliśmy go, gdy głód mikrofonu i chęć zrobienia nowej muzyki były silniejsze od lenistwa i przyziemnych spraw – opowiada Rafał Ratajczak (ksywka Expe, ½ producenckiego duetu, którzy tworzy razem z Hugizem - Tomaszem Moskalskim). - A sam teledysk obrazuje chęć do działania i upór w dążeniu do celu. Liczymy, że wiele osób, które zmaga się na co dzień z wieloma przeciwnościami losu, dobrze się w nim odnajdzie – dodaje jego brat Emrat.Teledysk postawał w Słubicach, panowie nagrali i wyreżyserowali go we własnym zakresie, a w montażu pomogła im grupa producencka Perspektywa. Całość była możliwa dzięki wsparciu firmy M.B.B. Logistics, która sfinansowała przedsięwzięcie. Widzowie z naszego miasta zapewne zwrócą uwagę na wiele kojarzących się lokalizacji, choć na klipie pokazanych w nieco innym niż na co dzień ujęciu.

A kiedy sama płyta? Datę oficjalnej premiery zaplanowano 28 marca. Album zostanie wydany w nakładzie 500 egzemplarzy, a dla pierwszych 130 nabywców artyści przygotowali niespodziankę – dodatkową płytę z remiksami i podkładami instrumentalnymi. Płyty będą także ręcznie numerowane i podpisane przez muzyków. Portal Słubice24 objął patronat medialny nad wydawnictwem.

Album można już zamawiać drogą internetową na stronie www.hugizrecords.com/preorder.

Więcej bieżących informacji o projekcie na grupie Team Emrat & DynamicBreath.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama