Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Płyta Emrata coraz bliżej – jest pierwszy singiel i teledysk

Na początku roku pisaliśmy o rozpoczęciu nowego projektu muzycznego autorstwa rapera Emrata oraz duetu producenckiego Dynamic Breath. Dla tych, którzy wypatrują z niecierpliwością ich nagrań, mamy dobre informacje – światło dzienne ujrzały właśnie pierwszy singiel oraz teledysk.


emrat klip

1 marca muzycy opublikowali w internecie kawałek „Oranżada”. To pierwszy singiel z mającej się niedługo ukazać płyty „W cztery oczy”. Utwór został zaprezentowany w ramach projektu „Underwatch” – to inicjatywa portalu muzycznego Popkiller, która ma na celu promocję artystów z tzw. podziemia, wartych uwagi szerszego grona publiczności.Utwór spotkał się z ciepłym przyjęciem nie tylko krytyki, ale przede wszystkim słuchaczy. Na facebookowej grupie sympatyków projektu oraz muzycznych profilach posypała się lawina pozytywnych komentarzy. O czym jest ta kompozycja?

- To emocjonalny numer o wspomnieniach, które na trwałe zagościły w moim życiu – mówi naszej redakcji Emrat, czyli Mariusz Ratajczak. – Pokazuję, ile ważnych osób trzeba spotkać na swojej drodze, ile miejsc trzeba odwiedzić, żeby docenić to co się robi. "Oranżada" to pierwszy niepowtarzalny smak z dzieciństwa i taki właśnie jest ten numer – wyjaśnia.

Nie minęło kilka dni od premiery, a hip-hopowe trio zaserwowało swoim słuchaczom kolejną muzyczną niespodziankę: teledysk do następnego utworu z płyty. Mowa o kawałku pt. „Droga do…”. Jak sami przyznają numer powstał pod wpływem silnych emocji.

- Napisaliśmy go, gdy głód mikrofonu i chęć zrobienia nowej muzyki były silniejsze od lenistwa i przyziemnych spraw – opowiada Rafał Ratajczak (ksywka Expe, ½ producenckiego duetu, którzy tworzy razem z Hugizem - Tomaszem Moskalskim). - A sam teledysk obrazuje chęć do działania i upór w dążeniu do celu. Liczymy, że wiele osób, które zmaga się na co dzień z wieloma przeciwnościami losu, dobrze się w nim odnajdzie – dodaje jego brat Emrat.Teledysk postawał w Słubicach, panowie nagrali i wyreżyserowali go we własnym zakresie, a w montażu pomogła im grupa producencka Perspektywa. Całość była możliwa dzięki wsparciu firmy M.B.B. Logistics, która sfinansowała przedsięwzięcie. Widzowie z naszego miasta zapewne zwrócą uwagę na wiele kojarzących się lokalizacji, choć na klipie pokazanych w nieco innym niż na co dzień ujęciu.

A kiedy sama płyta? Datę oficjalnej premiery zaplanowano 28 marca. Album zostanie wydany w nakładzie 500 egzemplarzy, a dla pierwszych 130 nabywców artyści przygotowali niespodziankę – dodatkową płytę z remiksami i podkładami instrumentalnymi. Płyty będą także ręcznie numerowane i podpisane przez muzyków. Portal Słubice24 objął patronat medialny nad wydawnictwem.

Album można już zamawiać drogą internetową na stronie www.hugizrecords.com/preorder.

Więcej bieżących informacji o projekcie na grupie Team Emrat & DynamicBreath.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama