Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Chopin i Debussy we frankfurckiej filharmonii

Gratka dla miłośników muzyki poważnej – w marcu czeka nas kolejny koncert, na który zaprasza filharmonia z Frankfurtu. A w programie utwory Chopina, Debussy’ego i Wagnera. I jeszcze jedna doba wiadomość: w SMOK-u można kupić bilety w specjalnej cenie.

pianistka

Ostatnio miłośnicy muzyki poważnej mają w czym wybierać - trwają Dni Muzyki nad Odrą. Ale to nie wszystko. Na 27 koncert filharmoniczny zaprasza Filharmonia im. C. Ph. E. Bacha we Frankfurcie.

Tym razem muzycy zza Odry proponują słuchaczom przypomnienie dwóch kompozycji Claude’a Debussy’ego: preludium „Popołudnie fauna” oraz symfonię „Peleas i Melisanda“. A powód jest jasny, dokładnie 25 marca przypada 100 rocznica śmierci tego kompozytora, który był jednym z głównych przedstawicieli impresjonizmu w muzyce.

Dziełom Debussy’ego towarzyszyć będą uwertura do „Tristana i Izoldy” autorstwa Ryszarda Wagnera oraz II Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina, który wykona Anastazja Voltchok, reprezentująca rosyjską szkołę pianistyki. A dyrygować będzie cieszący się dużą popularnością Kazem Abdullah z USA, który w dorobku artystycznym ma m.in. asystowanie w Metropolitan Opera samemu Jamesowi Levine’owi.

A gdzie udać się po bilety? Najlepiej do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Wejściówki na koncert są tam dostępne w specjalnej cenie 20 zł. Ilość ograniczona.

Termin: 25.03.2018, godz. 19:30. Miejsce: hala koncertowa im C. Ph. E. Bacha we Frankfurcie. ZOBACZ MAPĘ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama