Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

"Ja człowiek" Patrycji Krzeptowskiej w Galerii Małej

Galeria Mała zaprasza na pierwszą w nowym roku wystawę. 2018 rok artystycznie zainauguruje słubiczanka, Patrycja Krzeptowska, która zaprasza na wystawę pod intrygującym tytułem „Ja człowiek”.

krzeptowska ja

Patrycja Krzeptowska już nie raz gościła w murach Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiając swoje prace lub prowadząc rozmaite warsztaty. Tym razem artystka pokaże szerszej publiczności swoje obrazy i rzeźby.

Jak powstawały jej pracy? Jak sama mówi, bardziej czując niż myśląc.

- Tu przypadkowa plama – nie szkodzi, w coś ją zamienię. Tam kilka kresek, tu ciemniej, tam jaśniej –pomału tworzy się przestrzeń. Niedbale i szybko, bardziej czując niż myśląc …teraz stop! Idę po kawę. Zaraz tu wrócę i dokończę. Wracam z widelcem, szpachelką i łyżką- powstanie oryginalna struktura. W następstwie tej zabawy nie dopiorę ubrań, teraz to nieistotne – tak Patrycja Krzeptowska opisuje proces tworzenia swoich prac.

I wyjaśnia, że cykl „Ja człowiek” pokazuje właśnie zwykłego człowieka. Jego emocji nie widać na twarzy, ale oznaczają je plamy farb chaotycznie rozlane na płótnie. - Dzięki tym zabiegom, każdy może stworzyć do każdego obrazu własną interpretację. Wystarczy tylko przymrużyć oczy i uruchomić wyobraźnię - zachęca P. Krzeptowska.

Każdy, kto chce podjąć to wyzwanie, i na własne oczy zobaczyć, jak artystka zamieniła w kolory nieoczywisty świat emocji, może przyjść już w styczniu do Galerii Małej. Wstęp wolny.

Termin: 12.01.2018, godz. 17:00. Miejsce: Galeria Mała, SMOK.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama