Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
Słubice24.pl Wiadomości Kultura W Górzycy znów będzie jak w niebie. Przed nami kolejny Festiwal Aniołów
reklama
reklama

W Górzycy znów będzie jak w niebie. Przed nami kolejny Festiwal Aniołów

W Górzycy znowu będzie sielsko – anielsko. Pojawi się wiele lokalnych aniołów i… anielskie wróżki, które będą zabawiać dzieci. Jak co roku będzie muzyka, śpiew i bożonarodzeniowy jarmark. A dla wszystkich chętnych przygotowano artystyczne konkursy.

festiwal aniolow

W Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy spotkamy się w dniach 7-8 grudnia. Osią programu jak zawsze będą „anielskie” konkursy, przyciągające swoim klimatem artystów, chętnie prezentujących na scenie utwory przygotowane specjalnie z myślą o festiwalu. W tym roku zobaczymy ich w dwóch kategoriach: scence rodzajowej oraz piosence o tematyce anielskiej.

Co warte podkreślenia organizatorzy zapraszają nie tylko dzieci i młodzież. Osobną klasyfikację przewidziano także dla… dorosłych. Wszystko ze względu na cel festiwalu, w którym chodzi nie tylko o wymianę artystycznych doświadczeń czy osiągnięć, ale przede wszystkim wprowadzenie w nastrój Bożego Narodzenia. A to dotyczy przecież każdego.

W programie znajdzie się coś także dla bardziej uzdolnionych plastycznie. Ci mogą już rysować, malować i lepić dobre anioły. Jak co roku ruszył konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas festiwalu. Tu kategorii jest kilka: można malować farbami lub pastelami czy też tworzyć z masy solnej, gipsu lub ceramiki. Tematyka prac jest oczywiście anielska.

Chcesz wziąć udział w którymś z konkursów? Zajrzyj do regulaminu i wybierz dla siebie odpowiednią kategorię. POBIERZ REGULAMIN

A w trakcie samego festiwalu nie zabraknie akcentów związanych z nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza przede wszystkim na Jarmark Bożonarodzeniowy. Spróbować będzie można również specjałów z Anielskiej Kuchni, czyli poczuć się… jak w niebie. Zwłaszcza patrząc na wystawę prac konkursowych. Będzie też specjalny, interaktywny program dla dzieci. Zwieńczeniem imprezy będzie występ zespołu Gospel Joy, który zaplanowano 8 grudnia.

Impreza odbywa się pod patronatem starosty słubickiego Marcina Jabłońskiego oraz wójta Górzycy Roberta Stolarskiego. Portal Słubice24 jest patronem medialnym festiwalu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama