Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Opera Pucciniego zabrzmi w Forum Kleista

Muzyczna uczta dla smakoszy opery: w Forum Kleista będzie można śledzić przygody dumnej księżniczki Turandot w dalekich Chinach. Teatr Państwowy z Cottbus przedstawi jedną z najsławniejszych oper, muzyczny znak rozpoznawczy kompozytora Giacomo Pucciniego – z napisami po polsku i niemiecku.

opera tuccini

Turandot to ostatnia opera włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego. W roli tytułowej wystąpi sopranistka Soojin Moon, którą publiczność Słubic i Frankfurtu miała już okazję podziwiać w innej operze Pucciniego „Tosce“. Kierownictwo muzyczne nad przedsięwzięciem sprawuje Evan Christ, a operę wyreżyserował Martin Schüler.

Doceniona przez widzów i krytykę

Opera zbiera doskonałe recenzje. Tak o przedstawieniu Teatru Państwowego z Cottbus pisała w maju gazeta Najnowsze Wieści z Drezna: Przede wszystkim pełni ekspresji scenicznej są śpiewająca olśniewającym, pewnym, wysokim głosem sopranistka Soojin Moon w ambitnej roli Turandot oraz tenor Martin Shalita w tak samo trudnej roli nieznajomego księcia.

Opowieść o władzy i miłości

O czym opowiada Turandot? - O tym, co zawsze aktualne: władzy i miłości. Główna linia melodyjna z jej hulaszczymi i bujnymi smyczkami oraz barwną orkiestrą jest nadal aktualna i współczesna zupełnie jak dzieła muzycznego modernizmu Debussiego, czy Strawinskiego, ponieważ opera również pochodzi z czasu między epokami początku XX wieku – informują organizatorzy.

Opera śpiewana jest po włosku, jednak dla widzów przygotowano napisy po polsku i niemiecku.

Bilety i rezerwacja

Bilety kosztują: 25 € / 23 € / 10 € (uczniowie i studenci) i są dostępne w kasie Forum Kleista. Można też je zarezerwować: +49 (0)335 40 10-120 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

We Frankfrucie zaplanowano dwa przedstawienia: 10.11 o godz. 19:30 oraz 12.11 o godz. 15:00.

Konkurs

Dzięki współpracy z organizatorami, mamy dla czytelników portalu Słubice24 konkurs, w którym do zdobycia są 2 podwójne zaproszenia (na 10 listopada).

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wysłać do nas emailowe zgłoszenie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a w nim podać imię i nazwisko, login z portalu oraz kontaktowy nr telefonu. W temacie prosimy wpisać hasło "opera". Obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama