Słubice: 20 stycznia 2018   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Opera Pucciniego zabrzmi w Forum Kleista

Muzyczna uczta dla smakoszy opery: w Forum Kleista będzie można śledzić przygody dumnej księżniczki Turandot w dalekich Chinach. Teatr Państwowy z Cottbus przedstawi jedną z najsławniejszych oper, muzyczny znak rozpoznawczy kompozytora Giacomo Pucciniego – z napisami po polsku i niemiecku.

opera tuccini

Turandot to ostatnia opera włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego. W roli tytułowej wystąpi sopranistka Soojin Moon, którą publiczność Słubic i Frankfurtu miała już okazję podziwiać w innej operze Pucciniego „Tosce“. Kierownictwo muzyczne nad przedsięwzięciem sprawuje Evan Christ, a operę wyreżyserował Martin Schüler.

Doceniona przez widzów i krytykę

Opera zbiera doskonałe recenzje. Tak o przedstawieniu Teatru Państwowego z Cottbus pisała w maju gazeta Najnowsze Wieści z Drezna: Przede wszystkim pełni ekspresji scenicznej są śpiewająca olśniewającym, pewnym, wysokim głosem sopranistka Soojin Moon w ambitnej roli Turandot oraz tenor Martin Shalita w tak samo trudnej roli nieznajomego księcia.

Opowieść o władzy i miłości

O czym opowiada Turandot? - O tym, co zawsze aktualne: władzy i miłości. Główna linia melodyjna z jej hulaszczymi i bujnymi smyczkami oraz barwną orkiestrą jest nadal aktualna i współczesna zupełnie jak dzieła muzycznego modernizmu Debussiego, czy Strawinskiego, ponieważ opera również pochodzi z czasu między epokami początku XX wieku – informują organizatorzy.

Opera śpiewana jest po włosku, jednak dla widzów przygotowano napisy po polsku i niemiecku.

Bilety i rezerwacja

Bilety kosztują: 25 € / 23 € / 10 € (uczniowie i studenci) i są dostępne w kasie Forum Kleista. Można też je zarezerwować: +49 (0)335 40 10-120 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

We Frankfrucie zaplanowano dwa przedstawienia: 10.11 o godz. 19:30 oraz 12.11 o godz. 15:00.

Konkurs

Dzięki współpracy z organizatorami, mamy dla czytelników portalu Słubice24 konkurs, w którym do zdobycia są 2 podwójne zaproszenia (na 10 listopada).

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy wysłać do nas emailowe zgłoszenie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a w nim podać imię i nazwisko, login z portalu oraz kontaktowy nr telefonu. W temacie prosimy wpisać hasło "opera". Obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama