Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Czytelnicze święto w słubickiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z okazji wydarzenia przygotowano szereg atrakcji. Miłośnicy książęk w każdym wieku znajdą coś dla siebie.

ksiazki biblioteka

Pomysłodawcą corocznego święta jest ogólnopolskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wszystko rozpocznie się 8 maja, kiedy to obchodzony Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, ale ciąg rozmaitych wydarzeń trwa przez cały tydzień. Co czeka nas w Słubicach?

Już we wtorkowe przedpołudnie, w ramach Dnia Europy, odbędą się twórcze warsztaty bez granic pt. „Maskotka Europy „Syriusz”. Tego samego dnia będzie można pograć w gry planszowe. Na kolejne dni zaplanowano m.in. spotkanie w Klubie Plastusia, Kulinarny Czwartek czy przedstawienie teatralne „Akademia Pana Kleksa”.

Ciekawie zapowiada się akcja „Książka – niespodzianka”. Każdy będzie mógł wypożyczyć książkę „w ciemno” i po jej rozpakowaniu w domu cieszyć się lekturą. Bibliotekarze zachęcają też robienia fotek z ulubioną książką i wrzucaniem ich na facebookowy profil biblioteki.

- Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji. Chcemy zwrócić też uwagę na zawód bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa – informują organizatorzy.

Szczegółowy program na poniższym plakacie.

tydzienbibliotekplakat2017
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama