Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Trwa akcja pomoc pogorzelcom - potrzeba rąk do pracy

Nabiera rozpędu akcja pomocy rodzinie Dutkowskich z os. Grzybowego. Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę spalonego pod koniec roku domu, trwa też sprzątanie pogorzeliska. Przyda się każda para rąk.

pogorzelisko grzybowa

W pomoc pogorzelcom już zaangażowało się wiele osób i firm. Wspiercia udzielili krewi i sąsiedzi. Dzięki ich pomocy poszkodowani mają gdzie mieszkać. O najpilniejsza pomoc rzeczową zadbała Grupa Pomagamy z Aleksandrą Kołek na czele, jednak to tylko kropla w morzu potrzeb.

Obecnie trwa sprzątanie pogorzeliska, tak aby jak najszybciej można było rozpocząć remont domu. Pracy jest dużo, bo zniszczeniu uległa znaczna część budynku, wnętrze jest spalone i zalane, a dach musiał zostać całkowicie rozebrany. Widać to na nakręconym przez nas filmie.Przy pracach rozbiórkowych bezpłatnie pomaga ekipa firmy budowlanej należącej do Zdzisława Mazurka. On i jego ludzie zadbają również o to, aby rodzina Dutkowskich mogła jak najszybciej zamieszkać we własnym domu. Wszystkie prace wykonają za darmo, potrzeba tylko pieniędzy na zakup materiałów budowlanych.

Zbiórkę środków finansowych prowadzi Fundacja Hospicyjna "Dajmy nadzieję". Osobiście nadzoruje ją szef organizacji Adam Runiewicz. Na konto wpływają już pierwsze pieniądze, na razie jest to kilkaset złotych, a potrzeba ich co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Pomóc może każdy z nas, liczy się nawet najmniejsza wpłata. Poniżej dane do przelewu.
  • Fundacja Hospicyjna "Dajmy nadzieję"
  • Nr konta: 12 8369 0008 0071 3287 2000 0010
  • Tytuł przelewu: Rodzina Dutkowskich
Równolegle trwają prace związane z uzyskaniem odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Tu nieoceniona okazała się pomoc adwokata Kamila Mazura-Czarnieckiego, która także za darmo pomoga pogorzelcom i nadzoruje wszystkie sprawy formalne.

Jeżeli ktoś chciałby pomóc lub np. podarować materiały budowlane, prosimy o kontakt z Aleksandrą Kołek (tel. 500 232 733) lub za pośrednictwem facebookowego profilu grupy. Można też samemu podjechać na os. Grzybowe 20c. Gospodyni, pani Agnieszka, poczęstuje gorącą herbatą i przyjmie z uśmiechem każdego człowieka o dobrym sercu.

Więcej o samym zdarzeniu możecie przeczytać w naszej wcześniejsze publikacji - KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama