Słubice: 27 marca 2017   |   Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
reklama
reklama

Selekcja odpadów – nowe zasady od 1 lutego

Przed nami dalszy ciąg zmian w zasadach selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Słubice, zapoczątkowanych uchwałą Rady Miejskiej z czerwca 2016. Znamy już obowiązujące reguły i terminy wprowadzenia w życie nowych przepisów.

Ekosłubiczanin
O nowych zasadach mówiła kampania "Bądź EKO-Słubiczaninem" (fot. archiwum)

O planach burmistrza Słubic względem polityki ekologicznej informowaliśmy na bieżąco w naszych poprzednich publikacjach. Były one również szeroko dyskutowane przez czytelników forum Słubice24.pl poświęconemu akcji "Bądź EKO-Słubiczaninem". Obecnie Urząd Miejski w Słubicach podaje więcej konkretów.

Jak należy segregować odpady?

Nowe zasady sortowania śmieci oraz terminy ich wywozu zaczną obowiązywać od 1 lutego. Od tego dnia wszyscy mieszkańcy, deklarujący wcześniej selektywną zbiórkę odpadów, powinni dzielić je według nowych reguł. Do oddzielnych worków mają trafiać papier, szkło, tworzywa sztuczne (w tym metale i opakowania wielomateriałowe), odpady ulegające biodegradacji (w tym tzw. zielone) oraz zmieszane (niesegregowane).

Osobno należy wyrzucać meble i inne odpady wielkogabarytowe. Z nieruchomości na terenie zabudowy wielorodzinnej będą one odbierane nie rzadziej niż raz w miesiącu, a w zabudowie jednorodzinnej - nie rzadziej niż raz na kwartał.

Będzie nowy harmonogram

W styczniu harmonogram odbioru odpadów w Słubicach i Kunowicach nie ulega zmianie. Z terenu sołectw Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierze odpady zmieszane 9 i 20 stycznia. Odpady suche i mokre zostaną wywiezione 4 i 18 stycznia z Kolonii Nowy Lubusz, z Nowego Lubusza, Pławidła, Drzecina, Lisowa i Golic oraz 11 i 25 stycznia ze Świecka, Rybocic, Kunic, Nowych Biskupic oraz Starych Biskupic.

smieci slubice
1 lutego zmienią się zasady segregacji śmieci (fot. archiwum)

W styczniu PUK dostarczy również pojemniki na odpady mieszkańcom domów wielorodzinnych oraz do nieruchomości niezamieszkałych. Mieszkańcom domów jednorodzinnych zostaną dostarczone worki do odpadów gromadzonych w sposób selektywny oraz pojemniki do odpadów zmieszanych.

1 lutego 2017 roku pojawi się nowy harmonogram wywozów odpadów komunalnych z terenu gminy Słubice. O szczegółach będziemy na bieżąco informować naszych czytelników.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę Wieży Kleista w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama