Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Selekcja odpadów – nowe zasady od 1 lutego

Przed nami dalszy ciąg zmian w zasadach selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Słubice, zapoczątkowanych uchwałą Rady Miejskiej z czerwca 2016. Znamy już obowiązujące reguły i terminy wprowadzenia w życie nowych przepisów.

Ekosłubiczanin
O nowych zasadach mówiła kampania "Bądź EKO-Słubiczaninem" (fot. archiwum)

O planach burmistrza Słubic względem polityki ekologicznej informowaliśmy na bieżąco w naszych poprzednich publikacjach. Były one również szeroko dyskutowane przez czytelników forum Słubice24.pl poświęconemu akcji "Bądź EKO-Słubiczaninem". Obecnie Urząd Miejski w Słubicach podaje więcej konkretów.

Jak należy segregować odpady?

Nowe zasady sortowania śmieci oraz terminy ich wywozu zaczną obowiązywać od 1 lutego. Od tego dnia wszyscy mieszkańcy, deklarujący wcześniej selektywną zbiórkę odpadów, powinni dzielić je według nowych reguł. Do oddzielnych worków mają trafiać papier, szkło, tworzywa sztuczne (w tym metale i opakowania wielomateriałowe), odpady ulegające biodegradacji (w tym tzw. zielone) oraz zmieszane (niesegregowane).

Osobno należy wyrzucać meble i inne odpady wielkogabarytowe. Z nieruchomości na terenie zabudowy wielorodzinnej będą one odbierane nie rzadziej niż raz w miesiącu, a w zabudowie jednorodzinnej - nie rzadziej niż raz na kwartał.

Będzie nowy harmonogram

W styczniu harmonogram odbioru odpadów w Słubicach i Kunowicach nie ulega zmianie. Z terenu sołectw Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierze odpady zmieszane 9 i 20 stycznia. Odpady suche i mokre zostaną wywiezione 4 i 18 stycznia z Kolonii Nowy Lubusz, z Nowego Lubusza, Pławidła, Drzecina, Lisowa i Golic oraz 11 i 25 stycznia ze Świecka, Rybocic, Kunic, Nowych Biskupic oraz Starych Biskupic.

smieci slubice
1 lutego zmienią się zasady segregacji śmieci (fot. archiwum)

W styczniu PUK dostarczy również pojemniki na odpady mieszkańcom domów wielorodzinnych oraz do nieruchomości niezamieszkałych. Mieszkańcom domów jednorodzinnych zostaną dostarczone worki do odpadów gromadzonych w sposób selektywny oraz pojemniki do odpadów zmieszanych.

1 lutego 2017 roku pojawi się nowy harmonogram wywozów odpadów komunalnych z terenu gminy Słubice. O szczegółach będziemy na bieżąco informować naszych czytelników.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama