Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

W Świecku ćwiczyli pogranicznicy (foto)

29 sierpnia teren przejścia granicznego w Świecku było areną wspólnych ćwiczeń polskich pograniczników i niemieckiej policji. To element trwającego od listopada ubiegłego roku projektu, który zakłada wsparcie wspólnych placówek polsko-niemieckich ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ćwiczenia SG

Na czym polegały ćwiczenia? Patrol polsko-niemiecki miał zatrzymać na autostradzie samochód, którym podróżowało kilka osób. Były one legitymowane, a następnie, z uwagi na podrobione dokumenty lub inne przewinienia, zatrzymywane.

- Postawione w scenariuszu ćwiczeń zadania opierały się w głównej mierze na sytuacjach, z którymi na co dzień spotykają się funkcjonariusze realizując zadania w zapobieganiu i ujawnianiu przestępczości transgranicznej – wyjaśnia Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak podkreślają pogranicznicy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, takie ćwiczenia są im potrzebne. Dzięki nim nie tylko doskonalą się w swoich fachu, ale rozwijają współpracę i komunikację, także w zakresie kompetencji językowych, ze swoimi kolegami zza Odry.

Poniżej zdjęcia z ćwiczeń udostępnione naszej redakacji przez SG.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama