Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Rusza nowy rok szkolny - zobacz co, gdzie i kiedy

Były dwa miesiące laby – czas zacząć nowy rok szkolny 2019/2020. 1 września wypada w niedzielę, więc uroczyste rozpoczęcie w słubickich szkołach zaplanowano dzień później.

SP Golice

Tradycją jest, że co roku w wybranej szkole odbywa się oficjalna gminna uroczystość z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Tym razem jednak tak nie będzie – wszystko ze względu na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, które tego samego dnia zaplanowano w Świecku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców odbędzie się więc we wszystkich szkołach 2 września punktualnie o godz. 9:00. Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak tym razem będzie gościem w Szkole Podstawowej nr 1.

Jak zawsze na szczególnie ciepłe przyjęcie ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego mogą liczyć ci, którzy po raz pierwszy przekroczą szkolny próg. Uczniom zostaną rozdane plany lekcji, rodzicom przekazane najpilniejsze sprawy, a zajęcia dydaktyczne ruszą 3 września i potrwają do 26 czerwca 2020 roku.

Szkoła Słubice

A kiedy pierwszy odpoczynek pod szkoły? Wg kalendarza Ministerstwa Edukacji Narodowej zimowa przerwa potrwa w dniach 23 -31 grudnia. Kolejna to tradycyjne ferie – w woj. lubuskim zaplanowano je w terminie od 27 stycznia do 9 lutego. Przerwa wielkanocna będzie w dniach 9-14 kwietnia.

Szczegółowe informacje związane z rokiem szkolnym 2019/2020, w tym terminy najważniejszych egzaminów, można znaleźć w oficjalnym dokumencie przygotowanym przez MEN. Do pobrania poniżej.

ZOBACZ KALENDARZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama