Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Zobacz "Mamy i córki" na moście

To kolejna z atrakcji Miejskiego Święta Hanzy. Na granicznym moście już można oglądać wstawę zdjęć mam i córek, które wykonali fotografowie, członkowie słubickiej grupy fotograficznej AKFA działającej przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

mamy corki_most_2

AKFA zaprasza na most! To tutaj od 12 do 15 lipca będzie można zobaczyć wystawę portretów słubickich mam i córek. Fotografie powstały w ramach inicjatywy lokalnej, dofinansowanej z budżetu gminy Słubice (ZOBACZ).

Portrety są różne – tak, jak różne są relacje rodzinne między mamami a córkami. Stałym, obowiązkowym rekwizytem dla wszystkich była rama. Zwykła rama od obrazu, symbolizująca pamiątki z rodzinnego albumu, portrety przodków czy też bardziej metafizycznie - ramy obejmujące relacje matek z córkami.

- Oprócz obowiązkowej ramy panowała zupełna dowolność, co do wzajemnych stylizacji i przyniesionych na sesje rekwizytów. Pomysłowości i zaangażowania nie zabrakło – opowiada Anna Panek-Kusz, kierująca pracami pasjonatów z AKFY.

Zgłoszeń było bardzo dużo. Powstała kolekcja 64 portretów pokazujących mamy i córki – w różnym wieku, odmiennych stylistykach. - Do wystawy wybrane zostały ujęcia, które oczywiście akceptowały fotografowane panie, ale które niekoniecznie były tym idealnym, upozowanym kadrem. Pokazują za to, niekiedy w zabawny, niekonwencjonalny sposób, wzajemne relacje, osobowości, charyzmę czy dystans do siebie portretowanych pań – opowiada A. Panek-Kusz.

mamy corki_most

Wystawa na moście potrwa trzy dni, ale już we wrześniu będzie można ją oglądać w Galerii OKNO w SMOK-u.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama