Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Biblioteka nagrodziła zwycięzców muminkowego konkursu
reklama
reklama

Biblioteka nagrodziła zwycięzców muminkowego konkursu

Postacie z Doliny Muminków mieszkają w słubickiej bibliotece już od jakiegoś czasu. Powstały w ramach rodzinnego konkursu. 12 czerwca najlepsi twórcy odebrali nagrody i wyróżnienia za wspólną, bajkową i bardzo kreatywną pracę.

Konkurs muminkowy

Na konkurs „Muminki i przyjaciele”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, wpłynęło 16 prac – przedstawiających bohaterów tej znanej opowieści autorstwa Tove Jansson.

O laureatach już pisaliśmy – ZOBACZ WYNIKI. 12 czerwca autorzy muminkowych postaci spotkali się w bibliotece, aby otrzymać nagrody i podziękowania. Zaproszonych gości witała wystawa stworzona z prac wszystkich uczestników konkursu. A wśród nich m.in. Mała Mi, tata Muminek, mama Muminek, Włóczykij, Bobek oraz piękna i tajemnicza dolina Muminków.

Jak podkreślają bibliotekarki, pomysłowość, wyobraźnia i niezwykłe zaangażowanie całych rodzin, począwszy od kilkuletniego rodzeństwa, a skończywszy na babci i prababci, wpłynęło na efekt końcowy każdej pracy. A celem konkursu była nie tylko wspólna rodzinna praca twórcza, ale również rozwijanie wyobraźni.

Wysiłek twórczy został doceniony! Dzieci, młodzież i ich pomocnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Chętnie fotografowali się ze stworzonymi przez siebie postaciami. A te czują się w słubickiej bibliotece bardzo dobrze. Pokonkursowa wystawa znajduje się w oddziale dla dzieci – można ją wciąż oglądać!

Poniżej fotorelacja z uroczystości udostępniona przez bilbiotekę.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama