Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

Uwaga na fałszywe emaile od skarbówki

Dziwne wiadomości, rzekomo pochodzące z Urzędu Skarbowego, dotarły na skrzynki emailowe wielu mieszkańców Słubic. Urzędnicy ostrzegają - to fałszywki.

wirus

O sprawie poinformowało dzisiaj internetowe wydanie gazety „Pogranicze Lubuskie”. Do redakcji zgłosiły się osoby, które otrzymały podejrzaną wiadomość. Mówiła ona o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej.

Urząd Skarbowy w Słubicach potwierdził, że wie o sprawie. I zapewnił, że emaile są fałszywe i to nie on jest ich nadawcą.

Co robić, gdy dostaniemy podobną wiadomość? Eksperci są zgodni – bezwzględnie nie należy otwierać podejrzanych załączników, które mogą zawierać wirusy. Warto dokładnie sprawdzić adres nadawcy w źródle wiadomości. W przypadku dalszych wątpliwości należy skontaktować się z właściwym urzędem lub też inną instytucją, np. bankiem, której dotyczy otrzymany email.

Polecamy lekturę jednego z artykułów przygotowanego przez firmę Orbison w ramach naszego cyklu "Cyberprzestrzeń bez tajemnic" pt. "Phishing, czyli jak bronić się przed fałszywymi wiadomościami".

Dajcie znać w komentarzach, czy przytrafiła się wam kiedyś podobna sytuacja.

Poniżej podgląd przykładowego emaila, który dotarł do jednej z osób, które poinformowały o sprawie. Źródło: Pogranicze Lubuskie.

pogranicze
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama