Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Dzień Otwartych Drzwi w Colpolu (foto)

Collegium Polonicum otworzyło szeroko drzwi i czekało na gości. Choć strajk nauczycieli pokrzyżował nieco plany akademików, to znalazło się sporo uczniów, którzy dzień postanowili spędzić na uniwersytecie. I przekonali się, że nauka może być bardzo ciekawa!

CP

Chemia, historia, a może poezja? O tym, że mogą być ciekawe, przekonywali nie tylko naukowcy z Collegium Polonicum, ale również uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wcielili się w role nauczycieli.

Dzień Otwartych Drzwi w Collegium Polonicum odbył się 10 kwietnia. Wydarzenie - jak co roku - było częścią Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W programie znalazło się wiele naukowych wydarzeń, związanych z różnymi dziedzinami nauki: pokazy, konkursy, quizy i warsztaty.

Plany nieco pokrzyżował strajk nauczycieli. - Nie odbył się turniej językowy „Na miejsca, fertig, go”, który co roku cieszy się dużą popularnością, zazwyczaj bierze w nim udział około 100 uczniów – przyznaje Ewa Bielewicz-Polakowska z CP. Sygnały o tym, że drużyny ze szkół nie pojawią się tego dnia, organizatorzy mieli już od początku tygodnia. Jednak jak zaznacza nasza rozmówczyni, turniej został nie tyle odwołany, co przełożony – odbędzie się w innym terminie.

Choć tego dnia w Collegium nie pojawiły się zorganizowane grupy ze szkół, znaleźli się tacy uczniowie, którzy przyszli na zajęcia i warsztaty indywidualnie. – Jestem tu już od rana, jest bardzo ciekawie, podobały mi się zwłaszcza zajęcia z chemii – powiedział naszej redakcji Mateusz.

- Mi przypadły do gustu pokazy chemiczne na świeżym powietrzu, zwłaszcza robienie „pasty dla słoni”. Chciałbym takie eksperymenty kiedyś robić sam, bardzo lubię chemię, choć jeszcze nie mam tego przedmiotu w szkole – przyznał Tymek, jeden z najmłodszych uczestników.

Cp

Wiele radości sprawiły również ostatnie zajęcia, podczas których każdy mógł przygotować własny ekosystem zamknięty w butelce. – Nie trzeba go podlewać, wystarczy postawić w zacienione miejsce. Ekosystem jest samowystarczalny. W ciągu kilku miesięcy okaże się, czy nam się udało – tłumaczyła uczestnikom dr Aleksandra Ibragimow. Taka lekcja biologii podobała się i starszym, i młodszym!

Tradycyjnie podczas Dnia Otwartych Drzwi toczyły się także ortograficzne zmagania w ramach jubileuszowego X Dyktanda Słubickiego. Chętnych do sprawdzenia swoich sił w znajomości pisowni i zasad języka polskiego nie brakowało. Treść i wyniki dyktanda podajemy w osobnym artykule - KLIKNIJ.

Wydarzenie odwiedziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama