Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
reklama
reklama

Dzień Otwartych Drzwi w Colpolu (foto)

Collegium Polonicum otworzyło szeroko drzwi i czekało na gości. Choć strajk nauczycieli pokrzyżował nieco plany akademików, to znalazło się sporo uczniów, którzy dzień postanowili spędzić na uniwersytecie. I przekonali się, że nauka może być bardzo ciekawa!

CP

Chemia, historia, a może poezja? O tym, że mogą być ciekawe, przekonywali nie tylko naukowcy z Collegium Polonicum, ale również uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wcielili się w role nauczycieli.

Dzień Otwartych Drzwi w Collegium Polonicum odbył się 10 kwietnia. Wydarzenie - jak co roku - było częścią Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W programie znalazło się wiele naukowych wydarzeń, związanych z różnymi dziedzinami nauki: pokazy, konkursy, quizy i warsztaty.

Plany nieco pokrzyżował strajk nauczycieli. - Nie odbył się turniej językowy „Na miejsca, fertig, go”, który co roku cieszy się dużą popularnością, zazwyczaj bierze w nim udział około 100 uczniów – przyznaje Ewa Bielewicz-Polakowska z CP. Sygnały o tym, że drużyny ze szkół nie pojawią się tego dnia, organizatorzy mieli już od początku tygodnia. Jednak jak zaznacza nasza rozmówczyni, turniej został nie tyle odwołany, co przełożony – odbędzie się w innym terminie.

Choć tego dnia w Collegium nie pojawiły się zorganizowane grupy ze szkół, znaleźli się tacy uczniowie, którzy przyszli na zajęcia i warsztaty indywidualnie. – Jestem tu już od rana, jest bardzo ciekawie, podobały mi się zwłaszcza zajęcia z chemii – powiedział naszej redakcji Mateusz.

- Mi przypadły do gustu pokazy chemiczne na świeżym powietrzu, zwłaszcza robienie „pasty dla słoni”. Chciałbym takie eksperymenty kiedyś robić sam, bardzo lubię chemię, choć jeszcze nie mam tego przedmiotu w szkole – przyznał Tymek, jeden z najmłodszych uczestników.

Cp

Wiele radości sprawiły również ostatnie zajęcia, podczas których każdy mógł przygotować własny ekosystem zamknięty w butelce. – Nie trzeba go podlewać, wystarczy postawić w zacienione miejsce. Ekosystem jest samowystarczalny. W ciągu kilku miesięcy okaże się, czy nam się udało – tłumaczyła uczestnikom dr Aleksandra Ibragimow. Taka lekcja biologii podobała się i starszym, i młodszym!

Tradycyjnie podczas Dnia Otwartych Drzwi toczyły się także ortograficzne zmagania w ramach jubileuszowego X Dyktanda Słubickiego. Chętnych do sprawdzenia swoich sił w znajomości pisowni i zasad języka polskiego nie brakowało. Treść i wyniki dyktanda podajemy w osobnym artykule - KLIKNIJ.

Wydarzenie odwiedziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama