Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Mamy plan polsko-niemieckiej Drogi Krzyżowej. Będą utrudnienia w ruchu - także na moście
reklama
reklama

Mamy plan polsko-niemieckiej Drogi Krzyżowej. Będą utrudnienia w ruchu - także na moście

12 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Słubic i Frankfurtu. W związku z przemarszem pątników ruch na terenie obu miast wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym. Na chwilę zostanie też zamknięty most graniczny.

Droga krżyżowa Słubice

Droga Krzyżowa to już słubicko-frankfurcka tradycja, która w tym roku odbędzie się po raz czwarty. Wydarzenie ma charakter ekumeniczny, biorą w niej udział osoby różnych narodowości i wyznań – prawosławni, ewangelicy i katolicy. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w naszej wcześniejszej publikacji - KLIKNIJ.

Tym razem nabożeństwo rozpocznie się po niemieckiej stronie. Pątnicy ruszą o godz. 19:00 spod Kościoła Pokoju we Frankfurcie. Około 19.15 grupa dotrze do mostu, który na czas ich przemarszu (około 15 minut) zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Po polskiej stronie zamelduje się o 19:30. Po minięciu ul. Jedności Robotniczej (deptak) procesja ruszy ul. Wojska Polskiego aż do Kościoła Ducha Świętego, gdzie wg planu ma być o 21:30.

Organizatorzy wydarzenia apelują do kierowców o ostrożność i wyrozumiałość. W czasie przemarszu grupy wiernych będą występować utrudnienia w ruchu, mogą też tworzyć się korki. Przemarsz będą zabezpieczać służby mundurowe – straż graniczna, policja, straż miejska, które będą kierować ruchem. Nad bezpieczeństwem uczestników Drogi Krzyżowej będą czuwać służby medyczne.

Poniżej prezentujemy mapkę sytuacyjną z zaznaczonym planem przemarszu oraz lokalizacją poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej.

DROGA KRZYŻOWA - MAPKA
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama