Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Szukaj płazów razem z Dziuplą

Pamiętacie, jak pisaliśmy o ratowaniu traszek i instalowanych dla nich drabinkach? Teraz będzie okazja sprawdzić jak te urządzenia sprawdzają się w działaniu. Nadeszła wiosna i płazy się obudziły.

traszki drabinka

Przypomnijmy, w listopadzie ub.r. informowaliśmy o brytyjskim wynalazku, który trafił do Słubic. Specjalne drabinki były instalowane w studzienkach deszczowych. Wszystko po to, aby pomóc dość licznie zamieszkującym nasze miasto traszkom. ZOBACZ

Jak informują przyrodnicy z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, staw przy ulicy Kwiatowej, który jest swoistą „ojczyzną” słubickich traszek, jest już pełen tych niezwykle pożytecznych płazów.

- Teraz naszym zadaniem jest kontrola sytuacji podczas migracji traszek do wody. Szczególnie interesuje nas skuteczność zamontowanych drabinek – informują przyrodnicy. A do wspólnej obserwacji zachęcają także wszystkich zainteresowanych.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 29 marca (piątek) o godz. 20:00. O tej porze płazy są szczególnie aktywne. Punkt zbiórki to wspomniany staw przy ul. Kwiatowej.

traszki drabinka_2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama