Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Będzie niebiesko w Słubicach - zobacz plan wydarzeń z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
reklama
reklama

Będzie niebiesko w Słubicach - zobacz plan wydarzeń z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Kwiecień to miesiąc wiedzy o autyzmie. Stowarzyszenie Po PROstu będzie przez cały miesiąc przybliżać, na czym polega autyzm. A także zachęcać, żeby w każdy piątek tego miesiąca ubrać się na niebiesko. Niebieskie motywy pojawią się również w parku przy pl. Przyjaźni.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. O tej ważnej dacie nie zapomniało Stowarzyszenie Po PROstu – wśród ich podopiecznych jest wiele dzieci ze spektrum autyzmu.

Drzewa w niebieskie kwiaty

Tego dnia na placu Przyjaźni w godz. 10-12 odbędzie się kolejny kolorowy happening – tym razem niebieski. Ten właśnie kolor symbolizuje solidarność z autystami. Niebieski stanie się cały park! - Prosimy o przygotowanie przez dzieci niebieskich kwiatów, zawiesimy je na drzewach – zachęca Joanna Sierżat-Rekret, prezes stowarzyszenia.

Dla wszystkich zostanie przygotowany kącik sensoryczny pt. „Autyzm a zmysły” i wystawa przedstawiająca tematykę dotyczącą funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Dzięki niej każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej na ten temat.

Odbędzie się również kiermasz ciast połączony z losowaniem niebieskich karteczek z krótkimi informacjami o autyzmie - Dochody z kiermaszu przeznaczone zostaną na pomoce dydaktyczne w terapii osób z autyzmem – podkreśla J. Sierżant-Rekret.

Światowy Dzień Autyzmu

To jednak nie koniec. Na dzieci czekać będzie kącik artystyczny pt. „Pomaluj mój świat na niebiesko”. A o godz. 19.30 czeka wszystkich wielki finał - park na pl. Przyjaźni zostanie podświetlony na… oczywiście niebiesko.

O autyzmie na ekranie

Stowarzyszenie Po PROstu chce, aby o autyzmie mówić dłużej niż tylko przez jeden dzień. Dlatego zachęca do tego, aby w każdy piątek ubrać się na niebiesko. Właśnie w piątki w szkołach i przedszkolach będą wyświetlane filmy edukacyjne o spektrum autyzmu.

Do akcji włączy się również słubickie kino. 10 kwietnia wyświetli film pt. „Temple Grandin”. Szkoły odpowiedziały na apel stowarzyszenia i seanse są już zapełnione. Kilka dni później, 15 kwietnia o godz. 19:00, ten film będą mogli obejrzeć wszyscy chętni – wstęp do kina w SMOK-u jest wolny.

O czym jest film? Temple Grandin to biograficzna opowieść o kobiecie dotkniętej autyzmem, która pomimo choroby została ekspertem w dziedzinie hodowli bydła. Dziś jest cenionym naukowcem - profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado. Film został nagrodzony 7 statuetkami Emmy.

Zabawa w plenerze

Na 6 kwietnia zaplanowano „niebieski przejazd rowerowy”, wycieczkę od przystani w Słubicach w kierunku Lubusza, a także wspólne ognisko. Wycieczka startuje o godz. 11.

Na zakończenie niebieskiego miesiąca, 27 kwietnia, na terenie ogródków działkowych Jutrzenka (a konkretnie na tamtejszym placu zabaw) odbędzie się niebieski piknik. W programie gry, zabawy, poczęstunek. Początek imprezy o godz. 15.

Marsz integracyjny

Na oba te wydarzenia wstęp jest wolny. Przyjść może każdy. Nie zapomnijcie ubrać się na niebiesko!

Szkolenia dla nauczycieli

Stowarzyszenie Po PROstu zaprasza również na szkolenia: 13 kwietnia w godz. 9-17 nauczyciele będą mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, jak pracować w przedszkolu z dzieckiem z autyzmem (koszt szkolenia to 315 zł od osoby).

28 kwietnia w godz. 8-16 odbędzie się szkolenie dla pt. "Jak pracować z uczniem z Zespołem Aspergera w szkole"? (koszt to również 315 zł od osoby).

Zgłoszenia: tel. 530 002 016 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama