Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Rada i burmistrz oficjalnie zaprzysiężeni (foto/wideo)
reklama
reklama

Rada i burmistrz oficjalnie zaprzysiężeni (foto/wideo)

Nieco ponad miesiąc czekali nowi radni i burmistrz Mariusz Olejniczak na oficjalne zaprzysiężenie. 22 listopada w Urzędzie Miejskim w Słubicach odbyła się uroczysta sesja, na której dokonano niezbędnych formalności. Wybrano też nowego szefa rady – został nim Grzegorz Cholewczyński.

burmistrz zaprzysiezony

Posiedzenie otworzyła radna Krystyna Baczyńska, najstarsza wiekiem spośród wszystkich członków rady. Następnie przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Jerzy Kirej wręczył oficjalne nominacje wszystkim piętnastu radnym, którzy na koniec złożyli ślubowanie.

Potem przyszedł czas na obsadzenie kolejnego ważnego stanowiska – przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach. Tu radni byli zaskakująco zgodni. Zaproponowano tylko jedną kandydaturę: Grzegorza Cholewczyńskiego, który otrzymał komplet głosów.

- Jestem wzruszony. Dziękuję za wybór i zaufanie. To dla mnie ogromny zaszczyt. Ze swojej strony deklaruję ciężką pracę i współpracę ze wszystkimi – mówił G. Cholewczyński chwilę po podjęciu uchwały o jego wyborze.

Równie gładko poszło głosowanie w sprawie wyłonienia jego zastępców. Pierwszym wiceprzewodniczącym rady został Piotr Gołdyn, a drugą wiceprzewodniczącą, która będzie zajmować się sprawami wsi, wybrano Ewę Guzik (sołtys Kunic).

przewodniczacy

Wreszcie nadszedł moment, na który czekali wszyscy zgromadzeni w sali konferencyjnej urzędu – uroczyste ślubowanie złożone przez burmistrza elekta Mariusza Olejniczaka. Straż Miejska w wprowadziła sztandar gminy, akt ślubowania odczytał nowo wybrany przewodniczący, a insygnia władzy przekazał swojemu następcy ustępujący burmistrz Tomasz Ciszewicz.

- Proszę, aby pan kontynuował moją politykę. Wiem, że zrobi pan wszystko, aby nasze miasto było jeszcze piękniejsze w przyszłości - mówił T. Ciszewicz składając M. Olejniczakowi gratulacje.

- Objęcie funkcji burmistrza to dla mnie zaszczyt, ale i zobowiązanie. Wyborczy wynik traktuję jak kredyt zaciągnięty u mieszkańców gminy. Obiecuję, że będę burmistrzem wszystkich – zadeklarował nowy burmistrz tuż po ślubowaniu.

burmistrz insygnia

W trakcie swojego przemówienia był wyraźnie wzruszony. Dziękował rodzinie i bliskim za wsparcie, a także swoim współpracownikom i członkom sztabu. Wszystkim radnym pogratulował wyboru i zadeklarował gotowość do współpracy. Zwrócił się też do mieszkańców Słubic zachęcając ich do aktywnego kontaktu.

- Zapraszam do przekazywania potrzeb. Urząd pod moimi rządami będzie przyjazny. Nie zapominajmy, że nasi pracodawcy to obywatele. Potencjał Słubic to właśnie ludzie – zaznaczył. Po przemówieniu przyszedł czas na gratulacje i okolicznościowe wiązanki kwiatów – od szefów gminnych placówek i instytucji, przedstawicieli organizacji oraz pracowników urzędu.

Przed burmistrzem i radnymi 5 lat rządów. Oby jak najefektywniejszych dla mieszkańców gminy! Trzymamy kciuki i obiecujemy, że będziemy bacznie przyglądać się realizacji przedwyborczych deklaracji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama