Słubice: 27 czerwca 2019   |   Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
reklama
reklama

Słubicki szpital ma nowe łóżeczka od WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny doposażyła oddział pediatryczny słubickiej lecznicy. Po łóżeczkach dla najmłodszych, nowe łóżka dostały także starsze dzieci. A niedługo mają pojawić się również wygodne fotele dla rodziców.

szpital lozeczka_nowe

Na oddział pediatryczny trafiło 5 nowych komfortowych i w pełni wyposażonych łóżek razem z szafkami, przeznaczonych dla starszych dzieci. Wcześniej, w lutym, WOŚP przekazała lokalizator naczyń krwionośnych, w kwietniu – 8 łóżeczek dla maluchów wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę, a w maju 5 łóżek w średnim rozmiarze. Teraz już wszystkie łóżka na oddziale są nowe.

Tak duże zaangażowanie WOŚP w pomoc słubickiemu szpitalowi to efekt starań wielu osób. Jedną z nich jest Marek Walczak, szef prywatnego pogotowia ratunkowego, które od wielu lat współpracuje z Fundacją WOŚP (o czym nie raz pisaliśmy), zabezpieczając m.in. główny finał w Warszawie czy dbając o bezpieczeństwo uczestników Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festiwal).

- Mamy już komplet nowych łóżek i szafek na oddziale. Cieszymy się bardzo i dziękujemy Fundacji WOŚP za wsparcie i dostrzeganie potrzeb naszego oddziału – mówi Maria Uryasz-Wichlińska, lekarka zajmująca się najmłodszymi pacjentami.

To nie koniec „prezentów” od WOŚP. W ciągu kilku miesięcy do słubickiego szpitala przyjadą jeszcze specjalne fotele, przeznaczone dla rodziców i opiekunów, którzy przebywają wraz z dziećmi na oddziale. O tym również poinformujemy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.