Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Co kryje mapa potrzeb Słubic?

Jak zapowiadał tak zrobił – Mariusz Dubacki, jedyny na razie oficjalny kandydat na stanowisko burmistrza Słubic, opublikował „mapę potrzeb Słubic”. Jest to prosta aplikacja, która umożliwia zaznaczenie miejsc, w których coś powinno się zmienić. Już widać, że są to bardzo rożne problemy.

Mariudz Dubacki

M. Dubacki wyjaśnia, że mapa potrzeb to narzędzie, które ma pomóc zdiagnozować rzeczywiste problemy, które trapią mieszkańców. Szerzej o swoim pomyśle napisał niedawno na naszym forum - .ZOBACZ

Mapa jest dostępna dla internautów od ponad tygodnia. W tym czasie pojawiło się na niej kilkadziesiąt niebieskich „znaczników” sygnalizujących miejsca, w których zdaniem mieszkańców coś powinno się zmienić. Jakie potrzeby i problemy wskazują mieszkańcy?

Zdecydowanie najwięcej jest wskazań ulic i miejsc, w których brakuje parkingów dla mieszkańców – skarżą się na to m.in. mieszkańcy os. Słowiańskiego, ul. Żeromskiego, pl. Wolności czy ul. Mickiewicza. Zdaniem niektórych w kilku miejscach przydałoby się dodatkowe oświetlenie, np. przy ul. Daszyńskiego.

Jeden z internautów zwrócił uwagę na to, że ponieważ dworzec autobusowy został przeniesiony w inne miejsce, należałoby zlikwidować zakaz wjazdu w ul. Chopina z ul. Wojska Polskiego. Ktoś inny napisał, że umieszczone światła na skrzyżowaniu ul. 1 Maja z al. Niepodległości są umieszczone zbyt wysoko. Zdaniem mieszkańców warto byłoby również stworzyć kilka dodatkowych przejść dla pieszych, m.in. na ul. Wawrzyniaka i Wojska Polskiego. Ktoś chciałby, aby na odcinku pomiędzy stacją Orlen a krzyżówką z ulicą Konopnickiej zamontować fotoradar.

Mieszkańcy wskazują również na inne problemy: niebezpieczny barszcz Sosnowskiego przy ul. Rzepińskiej, czy miejsca, gdzie regularnie spotykają się osoby spożywające alkohol – np. na wałach przy ul. Nadodrzańskiej czy ul. Paderewskiego.

Czy wskazane potrzeby i problemy są jedynie listą zażaleń i wniosków, czy też faktycznie jest szansa na ich rozwiązanie? Mariusz Dubacki zaznacza, że nie wszystko można zrobić "od ręki”, ale na każdy z tych małych problemów można znaleźć rozwiązanie. Np. zwrócić się do dyrekcji GDDKiA o to, żeby światła zostały zamontowane niżej, czy do policji i straży miejskiej, żeby częściej patrolowali miejsca, gdzie jest spożywany alkohol i egzekwowali prawo.

A co z parkingami? - Proponuję budżet obywatelski, w którym to ludzie będą dysponować określoną kwotą pieniędzy – mówi M. Dubacki.

Zobacz mapę potrzeb Słubic

mapa potrzeb_dubackiego_001

Jakie pomysły na rozwiązanie tych problemów będą mieli inni kandydaci na stanowisko burmistrza Słubic? Dowiemy się już niedługo. Za kilka dni słubicka PO zdradzi, kto będzie startował w wyborach z jej ramienia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama