Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tak Słubice i Frankfurt będą promować się na Festiwalu Pol'and'Rock
reklama
reklama

Tak Słubice i Frankfurt będą promować się na Festiwalu Pol'and'Rock

Wspólna, kreatywna i kolorowa przestrzeń obu miast stanie niedaleko Akademii Sztuk Przepięknych i będzie nosić nazwę Playground Europe. A w niej wiele różnych warsztatów i aktywności, których wspólnym mianownikiem jest poznawanie dwumiasta. Np. łamańce językowe, performensy artystyczne, street art…

Konferencja

Na tarasie widokowym Collegium Polonicum 26 lipca odbyła się prezentacja – i próba - tego, jak Słubice i Frankfurt będą promowały się na Festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą.

Cieszę się bardzo, że zaprezentujemy się razem jako dwumiasto, jako symbol, znak współpracy polsko-niemieckiej. Chcemy pokazać naszą wyjątkowość – mówiła Milena Mann, zastępca nadburmistrza Frankfurtu.

- Jesteśmy właśnie na dachu dwumiasta, chcemy zaprezentować innym, jak funkcjonujemy, żeby brali z nas przykład – stwierdził Roman Siemiński, zastępca burmistrza Słubic.

A prof. dr Stephan Kudert, prezydent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina podkreślił, że frankfurcki uniwersytet to najbardziej międzynarodowa uczelnia w Niemczech, ponieważ studiują na niej przedstawiciele 123 narodowości. I że bardzo się cieszy, że Viadrina będzie brać udział w tym wspólnym projekcie.

Playground Europe będzie działał przy namiocie Akademii Sztuk Przepięknych od 2 do 4 sierpnia w godz. od 12.00 do 18.00. Z myślą o odwiedzającej je młodzieży przygotowano 20 różnych aktywności, podzielonych na 4 modułów: teatr&performance, kreatywność, społeczeństwo&media, wiedza i quizy i sport.

A są wśród nich np. aktywne tworzenie performensu pt. „Jutro zaczęło się wczoraj, a dziś jest mostem”, tworzenie fotografii metodą luksografii, warsztaty kreatywnego pisania, warsztaty z fotobudką, warsztaty z komunikacji interpersonalnej, czy warsztaty radiowe, quiz wiedzy o dwumieście i Europie, koło fortuny – czyli doradztwo dla studentów inaczej, polsko-niemieckie łamańce językowe, żonglerka i akrobatyka, zumba, czy wspinaczka po… skrzynkach po piwie.

Szczegółowy program znajduje się w ulotce.

ZOBACZ PROGRAM

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama