Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Tak Słubice i Frankfurt będą promować się na Festiwalu Pol'and'Rock
reklama
reklama

Tak Słubice i Frankfurt będą promować się na Festiwalu Pol'and'Rock

Wspólna, kreatywna i kolorowa przestrzeń obu miast stanie niedaleko Akademii Sztuk Przepięknych i będzie nosić nazwę Playground Europe. A w niej wiele różnych warsztatów i aktywności, których wspólnym mianownikiem jest poznawanie dwumiasta. Np. łamańce językowe, performensy artystyczne, street art…

Konferencja

Na tarasie widokowym Collegium Polonicum 26 lipca odbyła się prezentacja – i próba - tego, jak Słubice i Frankfurt będą promowały się na Festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą.

Cieszę się bardzo, że zaprezentujemy się razem jako dwumiasto, jako symbol, znak współpracy polsko-niemieckiej. Chcemy pokazać naszą wyjątkowość – mówiła Milena Mann, zastępca nadburmistrza Frankfurtu.

- Jesteśmy właśnie na dachu dwumiasta, chcemy zaprezentować innym, jak funkcjonujemy, żeby brali z nas przykład – stwierdził Roman Siemiński, zastępca burmistrza Słubic.

A prof. dr Stephan Kudert, prezydent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina podkreślił, że frankfurcki uniwersytet to najbardziej międzynarodowa uczelnia w Niemczech, ponieważ studiują na niej przedstawiciele 123 narodowości. I że bardzo się cieszy, że Viadrina będzie brać udział w tym wspólnym projekcie.

Playground Europe będzie działał przy namiocie Akademii Sztuk Przepięknych od 2 do 4 sierpnia w godz. od 12.00 do 18.00. Z myślą o odwiedzającej je młodzieży przygotowano 20 różnych aktywności, podzielonych na 4 modułów: teatr&performance, kreatywność, społeczeństwo&media, wiedza i quizy i sport.

A są wśród nich np. aktywne tworzenie performensu pt. „Jutro zaczęło się wczoraj, a dziś jest mostem”, tworzenie fotografii metodą luksografii, warsztaty kreatywnego pisania, warsztaty z fotobudką, warsztaty z komunikacji interpersonalnej, czy warsztaty radiowe, quiz wiedzy o dwumieście i Europie, koło fortuny – czyli doradztwo dla studentów inaczej, polsko-niemieckie łamańce językowe, żonglerka i akrobatyka, zumba, czy wspinaczka po… skrzynkach po piwie.

Szczegółowy program znajduje się w ulotce.

ZOBACZ PROGRAM

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama