Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Przejazd w Kowalowie zamknięty prawie do końca lipca

Uwaga kierowcy. Przejazd kolejowy w Kowalowie ponownie został zamknięty. Tym razem na nieco dłużej. Powodem są – podobnie jak w poprzednich przypadkach – roboty prowadzone na linii kolejowej łączącej Szczecin i Zieloną Górę.

kowalow slubicka

Przejazd w Kowalowie na ul. Słubickiej (droga wojewódzka nr 137) zamknięto wczoraj wieczorem. Jego ponowne otwarcie jest zaplanowane 27 lipca w godzinach wieczornych, ale jak poinformowali naszą redakcję przedstawiciele firmy wykonującej prace, ten termin może ulec wydłużeniu o 1-2 dni ze względu np. na warunki pogodowe oraz zmienne tempo prowadzonych robót budowlanych.

Którędy w takim razie jechać? Oficjalny objazd prowadzi przez Drzeńsko i Rzepin (droga wojewódzka nr 139). Można też kierować się na przez Starków i Lisów (droga powiatowa 1302 F, a następnie krajowa nr 31), gdyż sąsiedni przejazd na ul. Starkowskiej pozostał otwarty.

Kierowcy osobówek i lżejszych pojazdów mogą próbować przejechać nieoficjalnym objazdem - drogą polną w samym Kowalowie, która prowadzi w lewo tuż przed przejazdem (jadąc od strony Słubic). Należy jednak uważać - po ostatnich deszczach droga jest grząska i można w niej utknąć. Jeden z internautów przesłał do naszej redakcji film z przejazdu wspomnianą drogą (nagranie poniżej).AKTUALIZACJA (13.07): Jak udało nam się dowiedzieć, nie ma już nieoficjalnego objazdu. Był to teren prywatny i jego właściciel odgrodził drogę. Na miejsce została wezwana policja, która aktualnie sprawdza oznakowanie oficjalnego objazdu. Ten – przypomnijmy – prowadzi przez Rzepin. W tym kierunku należy się udać, jeśli chcemy dotrzeć ze Słubic do Ośna Lubuskiego. Można też jechać przez Starków.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama