Słubice: 22 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
reklama

„Trójka” będzie miała nową salę sportową

Kolejna słubicka szkoła będzie miała nową salę sportową. Podczas niedawnego 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 burmistrz Tomasz Ciszewicz obiecał jej budowę. I właśnie została podpisana umowa z firmą, która ma opracować projekt i uzyskać pozwolenie na budowę.

Sala SP3 Słubice

Zlecenie otrzymała poznańska spółka Inwestprojekt. Jej pracownicy przygotują dokumentację techniczną, a następnie wystąpią o pozwolenie na budowę sali sportowej przy słubickiej „trójce”. Projekt ma być gotowy do końca listopada tego roku i będzie kosztować gminę Słubice 55 tys. zł. A sama budowa miałaby ruszyć w 2019 roku.

To kolejna szkoła w naszym mieście, przy której powstanie nowa sala. Jak przekonują urzędnicy, wszystko po to, aby uczniowie mogli odbywać lekcje wychowania fizycznego w lepszych niż dotychczas warunkach.

Podobna budowa trwa już przy Szkole Podstawowej nr 2 (również finansowana z budżetu gminy), a niedawno informowaliśmy o tym, że sala powstanie również przy słubickim ogólniaku (wspólnie finansują ją powiat słubicki i samorząd województwa lubuskiego).

A jak ma wyglądać nowa sala przy SP3? Będzie połączona z budynkiem szkoły. - Sala, podzielona kotarą na co najmniej dwie części, będzie stwarzała warunki do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i inne gry zespołowe – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. W budynku znajdzie się miejsce również na magazyn sprzętu sportowego, pokój nauczycielski, łazienki dla uczniów i wuefistów.

Z planów budowy nowego obiektu cieszy się Hanna Wróbel, dyrektorka „trójki”. Dotychczasowa sala już teraz jest za mała w stosunku do potrzeb, a w szkole, w związku z likwidacją gimnazjów, będzie przybywało uczniów.

Sprawie budowy nowej sali będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama