Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Adam Tomaśko drugi w konkursie na najlepszego dzielnicowego

Aspirant sztabowy Adam Tomaśko po raz kolejny pokazał, że wie o co chodzi w policyjnej robocie. W wojewódzkim etapie konkursu „Dzielnicowy roku” zajął drugie miejsce. I będzie reprezentować lubuską policję w finale ogólnopolskim.

adam tomasko

Czym na co dzień zajmuje się dzielnicowy? Są to zazwyczaj tzw. „ludzkie sprawy”, często sąsiedzkie spory, drobne kradzieże, sprawy porządkowe, czasem poważniejsze konflikty społeczne. Nierzadko jest pierwszą osobą do kontaktu dla mieszkańców, którzy potrzebują załatwić sprawę na policji.

- Codzienna służba dzielnicowych oparta jest na rozwiązywaniu rozmaitych spraw. Ich przekrojowość i interdyscyplinarność sprawia, że dzielnicowy to policjant, który posiada wiedzę w każdej dziedzinie – wyjaśnia Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Dlatego w egzaminacyjnych symulacjach znalazło się miejsce nie tylko na znajomość konkretnych przepisów prawa, ale również zagadnienia dotyczące komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, tworzenia odpowiedniej atmosfery czy radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

A test wiedzy zawierał pytania dotyczące m.in. profilaktyki społecznej, zapobiegania przemocy w rodzinie, funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej i demoralizacji nieletnich. Dzielnicowi musieli się też wykazać umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Jak w doborowej stawce dzielnicowych poradził sobie Adam Tomaśko z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach? Doskonale - nie pierwszy raz zresztą, bo na podium tego konkursu, w tym także na najwyższym stopniu, stawał już parokrotnie. Tym razem zajął drugie miejsce. Razem z Grzegorzem Pawęską z KPP w Żaganiu, który zajął 1 miejsce, będą reprezentować lubuską policję na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w październiku w Szkole Policji w Katowicach.

---

Adam Tomaśko

Służbę w policji rozpoczął w 2004 roku. Pierwsze kroki stawiał w słubickiej patrolówce. W 2007 roku objął stanowisko dzielnicowego terenu wiejskiego gminy Słubice. Przez krótki okres pracował również w Wydziale Kryminalnym KPP Słubice. Od 2012 roku służy swoją osobą mieszkańcom Cybinki. A. Tomaśko jest policyjnym instruktorem taktyki i techniki interwencji, instruktorem strzelań policyjnych, posiada również przeszkolenie z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama