Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Baza ZUWŚ przechodzi modernizację (wideo)

Było dużo hałasu, mnóstwo pyłu i na koniec sterta gruzu. Tak 28 czerwca wyglądał dzień przy Zakładzie Usług Wodno-Ściekowych. Dawny biurowiec ZUWŚ został zburzony. A wkrótce cały teren zostanie na nowo zagospodarowany.

zuws przebudowa_1

Zakład Usług Wodno- Ściekowych modernizuje i rozwija nie tylko sieć wodociągowa i kanalizacyjną (obecnie trwa realizacja dużego projektu unijnego, o którym pisaliśmy w zeszłym roku). Zmienia się także baza zakładu i warunki w jakich przyjmowani są klienci.

W tym roku został oddany do użytku nowy budynek z pomieszczeniami biurowymi i zapleczem socjalnym, a w kwietniu na jego parterze uruchomiono osobną salę do obsługi klientów. Jak chwalą się przedstawiciele firmy, obiekt jest przestronny i nowoczesny, spełnia wszystkie normy, przede wszystkim te z zakresu obsługi osób niepełnosprawnych. Powstało też pomieszczenie do całodobowego monitoringu wszystkich urządzeń wodno-kanalizacyjnych będących pod pieczą zakładu.

- Tuż przy nowym budynku powstała część garażowa dla pojazdów specjalistycznych, które zostaną zakupione w ramach realizowanego projektu unijnego, wybudowano również specjalną wiatę magazynową. Inwestycja, finansowana jest ze środków własnych, a jej koszt wynosi ponad 3 miliony złotych – informują przedstawiciele spółki.

zuws przebudowa_2

28 czerwca miał miejsce najbardziej spektakularny moment całego etapu modernizacji – wyburzenie dawnego biurowca. Od rana ciężki sprzęt firmy Eurokop zmagał się z dwupiętrowym budynkiem, w którym przez lata spółka miała swoją siedzibę.

Samo wyburzenie to dopiero początek prac porządkowych, które potrwają na terenie całej bazy aż do końca sierpnia. Teren przy ul. Krótkiej zostanie zagospodarowany na nowo, pojawią się wiaty rowerowe, miejsca parkingowe, elementy małej architektury, zieleń oraz nowe oświetlenie.

Z powodu prowadzonych prac przez ten czas dojazd do spółki będzie utrudniony. Główna brama będzie zamknięta, więc auto najlepiej parkować przy budynku PUK lub dawnym budynku GS. W tym miejscu od 2 lipca będzie też wytyczone specjalne przejście dla pieszych. Warto przy tym zachować ostrożność, bo obok cały czas będą prowadzone prace budowlane.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama