Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Będzie nowa droga do strefy ekonomicznej

Gmina Słubice otrzymała dotację od wojewody lubuskiego na przebudowę drogi prowadzącej do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki inwestycji ma usprawnić się ruch pojazdów ciężarowych w tamtym miejscu.

droga strefa

Dotacja została przyznana w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wsparcie wynosi 217 tys. zł. i stanowi 60 proc. potrzebnej kwoty – 145 tys. zł gmina wyda z własnego budżetu.

Jaki będzie zakres prac? Przebudowane zostanie 700 metrów drogi dojazdowej od strefy do skrzyżowania z drogą krajową nr 29. - Będzie tam położona nowa nawierzchnia asfaltowa, po obu stronach wydzielone zostanie 1,5 metrowe pobocze z kamienia – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu.

Modernizacja na pewno ułatwi życie kierowcom. Drogi jest już w złym stanie technicznym, a z tego dojazdu bardzo często korzystają pojazdy ciężarowe kursujące między przedsiębiorstwami zlokalizowanymi na strefie a najważniejszym szlakami komunikacyjnymi - jadące dalej w stronę Zielonej Góry, do Niemiec lub autostradą A2.

Kiedy jest szansa na rozpoczęcie prac? Rzeczniczka wyjaśnia, że ruszą najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku. - Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg, bo najpierw musi zostać podpisana umowa z wojewodą na dofinansowanie. Termin nie jest jeszcze znany – wyjaśnia B. Bielecka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama