Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Będzie nowa droga do strefy ekonomicznej

Gmina Słubice otrzymała dotację od wojewody lubuskiego na przebudowę drogi prowadzącej do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki inwestycji ma usprawnić się ruch pojazdów ciężarowych w tamtym miejscu.

droga strefa

Dotacja została przyznana w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wsparcie wynosi 217 tys. zł. i stanowi 60 proc. potrzebnej kwoty – 145 tys. zł gmina wyda z własnego budżetu.

Jaki będzie zakres prac? Przebudowane zostanie 700 metrów drogi dojazdowej od strefy do skrzyżowania z drogą krajową nr 29. - Będzie tam położona nowa nawierzchnia asfaltowa, po obu stronach wydzielone zostanie 1,5 metrowe pobocze z kamienia – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu.

Modernizacja na pewno ułatwi życie kierowcom. Drogi jest już w złym stanie technicznym, a z tego dojazdu bardzo często korzystają pojazdy ciężarowe kursujące między przedsiębiorstwami zlokalizowanymi na strefie a najważniejszym szlakami komunikacyjnymi - jadące dalej w stronę Zielonej Góry, do Niemiec lub autostradą A2.

Kiedy jest szansa na rozpoczęcie prac? Rzeczniczka wyjaśnia, że ruszą najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku. - Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg, bo najpierw musi zostać podpisana umowa z wojewodą na dofinansowanie. Termin nie jest jeszcze znany – wyjaśnia B. Bielecka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama