Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Policjanci na rowerach patrolują pogranicze

Wraz z nadejściem ciepłych dni w Słubicach i Frankfurcie ponownie można spotkać polsko-niemieckie patrole rowerowe. Wjeżdżają zwłaszcza tam, gdzie trudno jest dotrzeć samochodem. A przy okazji uczą się języka sąsiada i lepiej poznają przepisy.

patrol rowerowy

Tak wygląda praktyczna współpraca transgraniczna: polscy i niemieccy policjanci, na rowerach, patrolują ulice obu miast. - Wspólne działania mają istotne znaczenie dla bieżącej i przyszłej współpracy niemieckiej i polskiej policji, poszerzają wiedzę funkcjonariuszy w zakresie prawa, działań taktycznych oraz co najważniejsze języka sąsiada – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy.

Przyznaje też, że sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. A korzystanie z rowerów pozwala funkcjonariuszom dotrzeć do tych miejsc, w które trudno dostać się samochodem. Dlatego rowerzystów w mundurach będzie można spotkać więc zwłaszcza w parkach, na terenach rekreacyjnych, czy w wąskich uliczkach.

- Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki obydwu miast - mówi M. Jankowska. I dodaje, że policjanci poruszający się na rowerach mają sporo pracy - podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

Ważna jest jeszcze jedna informacja: osoby, które spotkają patrol na rowerze, mogą podejść i poprosić funkcjonariuszy o pomoc czy interwencję lub przekazać ważne informacje dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Jak oceniacie pomysł rowerowych patroli? Co sądzicie o ich skuteczności?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama