Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Policjanci na rowerach patrolują pogranicze

Wraz z nadejściem ciepłych dni w Słubicach i Frankfurcie ponownie można spotkać polsko-niemieckie patrole rowerowe. Wjeżdżają zwłaszcza tam, gdzie trudno jest dotrzeć samochodem. A przy okazji uczą się języka sąsiada i lepiej poznają przepisy.

patrol rowerowy

Tak wygląda praktyczna współpraca transgraniczna: polscy i niemieccy policjanci, na rowerach, patrolują ulice obu miast. - Wspólne działania mają istotne znaczenie dla bieżącej i przyszłej współpracy niemieckiej i polskiej policji, poszerzają wiedzę funkcjonariuszy w zakresie prawa, działań taktycznych oraz co najważniejsze języka sąsiada – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy.

Przyznaje też, że sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. A korzystanie z rowerów pozwala funkcjonariuszom dotrzeć do tych miejsc, w które trudno dostać się samochodem. Dlatego rowerzystów w mundurach będzie można spotkać więc zwłaszcza w parkach, na terenach rekreacyjnych, czy w wąskich uliczkach.

- Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki obydwu miast - mówi M. Jankowska. I dodaje, że policjanci poruszający się na rowerach mają sporo pracy - podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

Ważna jest jeszcze jedna informacja: osoby, które spotkają patrol na rowerze, mogą podejść i poprosić funkcjonariuszy o pomoc czy interwencję lub przekazać ważne informacje dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Jak oceniacie pomysł rowerowych patroli? Co sądzicie o ich skuteczności?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama