Słubice: 6 grudnia 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie spędzić wakacje
reklama
reklama

Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie spędzić wakacje

Zbliżają się wakacje, ale zanim zabrzmi ostatni dzwonek, policjanci ze słubickiej komendy spotykali się z uczniami szkół w całym powiecie to, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie. Zwłaszcza na podwórku, nad wodą i na drodze.

policja bezp_wakacje

Jak co roku przed wakacjami słubiccy policjanci odwiedzili uczniów szkół z terenu powiatu słubickiego. Podczas rozmowy przypominali najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach.

- Dzieciom przypomniano w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę, omówiono jak prawidłowo zachować się w innych niebezpiecznych miejscach oraz tłumaczono jak zachować się w przypadku, gdy zostaną zaczepione przez obcą osobę – mówi o jego przebiegu Ewa Murmyło ze słubickiej komendy. Czy dzieci na pewno wiedzą, żeby nie ufać obcym, nie wsiadać z nimi do samochodu, nie podawać swojego adresu? Teraz już tak!

Policjanci rozmawiali z uczniami również o tym, jak bezpiecznie korzystać z kąpieli w wodzie - w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przestrzegali, aby nie kąpać się w miejscach nieznanych, nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, a także nie pozostawiać na brzegu cennych rzeczy bez opieki. Wszystkie zasady są opisane na stronie akcji, warto się z nimi zapoznać. ZOBACZ

Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy, dodaje, że to nie koniec działań policjantów, które mają sprawić, żeby dzieci i młodzież wiedziały, jak bezpiecznie spędzić wakacje. – Będziemy spotykali się z nimi również podczas wypoczynku, na półkoloniach i innych zorganizowanych formach wypoczynku – mówi.

A co interesuje najmłodszych? – Raczej nie zadają nam pytań, ale opowiadają o swoich doświadczeniach, na przykład o tym, że rodzicom zdarza się jeździć bez zapiętych pasów. Mamy nadzieję, że będą mówić rodzicom o tym, czego ich nauczyliśmy – dodaje M. Jankowska.

To jednak nie wszystko, bo lista spraw ważnych w czasie wakacji, związanych z bezpieczeństwem, jest długa. Wielu młodych ludzi korzysta w tym czasie z roweru, dlatego mundurowi przypomnieli im jak należy właściwie poruszać się jednośladem. Częstym błędem jest wjeżdżanie nim na pasy (jest to zabronione), a także niesygnalizowanie ręką zamiaru skrętu.

Pojawił się także bardzo gorący w ostatnim czasie temat - dopalacze. Policjanci wspomnieli o zagrożeniach wynikających z ich przyjmowania. Przestrzegali przed przyjmowaniem od obcych osób jedzenia, picia czy dziwnie wyglądających „cukierków”. Opowiedzieli także o szkodliwości innych środków odurzających. Szerzej o tym w oddzielnej publikacji już wkrótce.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama