Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

link chwilowka

Jednym z czołowych produktów kredytowych w polskich bankach są kredyty gotówkowe. Są to kredyty udzielane w kwocie zwykle kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego mieszczą się w pojęciu kredytów konsumenckich i podlegają pod przepisy tzw. ustawy antylichwiarskiej. Kredyty gotówkowe mają wiele zalet. Sprawdźmy, jak można je zaciągnąć i dlaczego warto to zrobić przy braku własnych oszczędności.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Pojęcie kredytu zostało uregulowane w przepisach Prawa bankowego. To produkt udzielany klientom wyłącznie przez banki, na podstawie zawartej umowy kredytowej, którą obowiązkowo trzeba zawrzeć na piśmie. Umowa kredytowa zobowiązuje kredytodawcę do udostępnienia klientowi - kredytobiorcy, określonej kwoty pieniędzy, na określonych warunkach i niekiedy w określonym celu. Kredytobiorca z kolei bierze na siebie obowiązek spłaty zaciągniętego zobowiązania zgodnie z ustaleniami oraz według przyjętego harmonogramu. Kredyt udzielany jest na określony procent i najczęściej banki pobierają z tytułu jego udostępnienia klientowi określone prowizje i dodatkowe opłaty.

Właściwie w ofercie każdego banku, jak i SKOK-ów (spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych) znajdują się kredyty gotówkowe, czego dowodem jest lista ofert na stronie:www.lowcakredytow.pl.

Warunki udzielania kredytu gotówkowego

Klienci banków, którzy potrzebują pożyczyć określoną kwotę pieniędzy, mogą zwrócić się z wnioskiem o kredyt gotówkowy do banku. Podstawowym warunkiem uzyskania takiego kredytu jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Zdolność ta definiowana jest jako zdolność do spłaty kredytu - kapitału wraz z naliczonymi odsetkami, w terminie określonym w umowie kredytowej.

Kredytu nie otrzyma klient, który nie jest wiarygodny kredytowo, tj. ma negatywne wpisy w historii spłaty zaciągniętych uprzednio zobowiązań. Bank bez wątpienia sprawdzi bazę danych Biura Informacji Kredytowej, aby przekonać się, czy klient regulował w terminie raty swoich kredytów i pożyczek.

Warunkiem zaciągnięcia kredytu gotówkowego jest złożenie formalnego wniosku o kredyt. W większości banków w Polsce taki wniosek złożymy online, choćby za pośrednictwem strony: http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-gotowkowe/, gdzie jednocześnie zapoznamy się z aktualnymi ofertami kredytów gotówkowych. Do wniosku kredytowego z reguły banki wymagają dołączenia dokumentu potwierdzającego tożsamość, zaświadczenia o dochodach oraz wyciągu z konta, z co najmniej 3 ostatnich miesięcy. Jednak każdy bank może stawiać zupełnie odmienne wymagania swoim klientom. Warto przed złożeniem wniosku sprawdzić, czy jesteśmy w stanie spełnić wymagania danego banku.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama