Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

Budowa sali przy ogólniaku coraz bliżej

Coraz bliżej do tego, żeby przy słubickim ogólniaku stanęła hala sportowa. Symboliczne rozpoczęcie budowy odbyło się 8 czerwca w towarzystwie marszałek Elżbiety Polak. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji, niedługo ma ruszyć przetarg.

sala ogolniak_marszalek

W lutym informowaliśmy o tym, że samorząd województwa lubuskiego zdecydował o dofinansowaniu budowy nowej sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach kwotą 1 mln zł. Dotychczasowa, która mieściła się w pomieszczeniach byłej stajni, została wyłączona z użytku przez Sanepid w 2014 roku. 8 czerwca do Słubic przyjechała marszałek Elżbieta Polak, by obwieścić symboliczne rozpoczęcie budowy.

Na placu przy obecnym boisku szkolnym E. Polak spotkała się z przedstawicielami mediów w towarzystwie starosty Marcina Jabłońskiego oraz radnej sejmiku województwa Marii Jaworskiej, która pełni również funkcję dyrektora słubickiego liceum.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że nie ma lepszego wychowania niż wychowanie przez sport, ale jak to robić, gdy nie ma odpowiedniej infrastruktury. Dlatego samorząd województwa stara się budować i modernizować tę infrastrukturę - zaznaczyła E. Polak podczas wizyty w Słubicach.

Radości z inwestycji nie ukrywa M. Jaworska, która z determinacją o nią zabiegała. - Nasza szkoła jest szkołą herbertowską, więc mamy silnego ducha naszego patrona. Brakowało nam narzędzi do wzmacniania ciała. Teraz to się zmieni – mówiła z satysfakcją.

Cała inwestycja jest warta ok. 4 mln zł. Urząd Marszałkowski dofinansuje ją kwotą 1 mln, resztę ma wyłożyć sam powiat. - Trochę ten projekt nie miał szczęścia i przez wiele lat nie udało się go rozpocząć, a ta infrastruktura jest tu niezwykle potrzebna - mówił starosta słubicki Marcin Jabłoński. - Szkoła ma kilkudziesięcioletnią tradycję, ale ciągle brakowało odwagi, gotowości i środków, żeby tę inwestycję rozpocząć, więc to wsparcie samorządu województwa było kluczowe dla podjęcia tej decyzji - zaznaczył.

Z nowej i pełnowymiarowej sali korzystać będą nie tylko uczniowie ogólniaka, ale również pozostałych szkół średnich i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dla których organem prowadzącym jest słubickie starostwo. Jak poinformował M. Jabłoński, obecnie trwa szykowanie dokumentów związanych z inwestycją i w najbliższym czasie ruszy przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama