Słubice: 20 października 2018   |   Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
reklama
reklama

Wojskowe śmigłowce nad Słubicami (wideo)

Widzieliście – i słyszeliście – wojskowe śmigłowce nad Słubicami? Wczoraj internauci przesłali do nas zdjęcia i filmiki pokazujące niecodziennych gości w naszej przestrzeni powietrznej: wojskowe helikoptery Boeing CH-47 Chinook. Ma to związek z manewrami wojsk NATO, które odbywają się m.in. na polskich poligonach.

helikopter amerk

Amerykańskie wojska odwiedziły nas przelotem - nagrania przesłane nam przez czytelników pokazują, że ich helikoptery były widziane w Słubicach, Golicach, Kunowicach… CH-47 Chinook to jedna z najbardziej rozpoznawalnych maszyn na świecie. Amerykanie byli w trakcie podróży na któryś z poligonów w naszym kraju, na którym odbywają się jedne z największych manewrów wojsk NATO.

Tegoroczna edycja Saber Strike rozpoczęła się 3 czerwca. Odbywa się na Litwie, Łotwie, w Estonii i w Polsce. Manewry potrwają do 15 czerwca, a ich organizatorem i głównym uczestnikiem są siły lądowe USA. Weźmie w nich udział około 18 tys. żołnierzy z 19 państw – w tym po raz pierwszy z Izraela. Będą współdziałali w Polsce i Estonii, a także na Litwie i Łotwie.

Głównym celem odbywających się co roku ćwiczeń jest zwiększanie interoperacyjności i mobilności, a także demonstracja siły sojuszniczych więzi. Jak podaje PAP, w Polsce będą ćwiczone głównie marsze drogowe, przeprawy promowe, operacje powietrzno-desantowe i taktyczne desanty śmigłowcowe. Polskie i amerykańskie lotnictwo przećwiczy misje bliskiego wsparcia działań naziemnych z powietrza.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama