Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Wojskowe śmigłowce nad Słubicami (wideo)

Widzieliście – i słyszeliście – wojskowe śmigłowce nad Słubicami? Wczoraj internauci przesłali do nas zdjęcia i filmiki pokazujące niecodziennych gości w naszej przestrzeni powietrznej: wojskowe helikoptery Boeing CH-47 Chinook. Ma to związek z manewrami wojsk NATO, które odbywają się m.in. na polskich poligonach.

helikopter amerk

Amerykańskie wojska odwiedziły nas przelotem - nagrania przesłane nam przez czytelników pokazują, że ich helikoptery były widziane w Słubicach, Golicach, Kunowicach… CH-47 Chinook to jedna z najbardziej rozpoznawalnych maszyn na świecie. Amerykanie byli w trakcie podróży na któryś z poligonów w naszym kraju, na którym odbywają się jedne z największych manewrów wojsk NATO.

Tegoroczna edycja Saber Strike rozpoczęła się 3 czerwca. Odbywa się na Litwie, Łotwie, w Estonii i w Polsce. Manewry potrwają do 15 czerwca, a ich organizatorem i głównym uczestnikiem są siły lądowe USA. Weźmie w nich udział około 18 tys. żołnierzy z 19 państw – w tym po raz pierwszy z Izraela. Będą współdziałali w Polsce i Estonii, a także na Litwie i Łotwie.

Głównym celem odbywających się co roku ćwiczeń jest zwiększanie interoperacyjności i mobilności, a także demonstracja siły sojuszniczych więzi. Jak podaje PAP, w Polsce będą ćwiczone głównie marsze drogowe, przeprawy promowe, operacje powietrzno-desantowe i taktyczne desanty śmigłowcowe. Polskie i amerykańskie lotnictwo przećwiczy misje bliskiego wsparcia działań naziemnych z powietrza.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama