Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Jak czyścić meble tapicerowane?

architect-2071534 960_720

Prawidłowa pielęgnacja mebli potrafi utrzymać je w niezmienionym stanie przez wiele lat. Choć wiele zależy od tego, z jakiego materiału zostały wykonane poszczególne elementy wyposażenia pokoju, to jednak prawidłowy sposób czyszczenia ich również ma duże znaczenie. Dlatego szczególnie w przypadku tapicerowanych mebli, trzeba pamiętać o tym, by stosować odpowiednie detergenty, które nie zniszczą obicia kanapy, foteli lub krzeseł. Jednak wystarczy zastosować się do paru zasad, by cieszyć się meblami, które będą wyglądały jak nowe.

Właściwy materiał

Bardzo ważne jest to, by dopasowywać stosowane detergenty do rodzaju tkaniny. Tylko dzięki temu będziemy mogli być pewni, że nie zniszczymy obicia mebli. Dlatego warto już w sklepie zapytać się sprzedawców o prawidłową pielęgnację. Przede wszystkim z tego powodu, że w niektórych przypadkach nie należy stosować silnych detergentów. Ważne jest również rodzaj szmatki, którą używa się do usuwania zabrudzeń, np. w przypadku skóry należy stosować tylko miękkie przyrządy. Wszystko dlatego, że bardzo łatwo zarysować taki materiał. Warto zauważyć, że wiele porad dotyczących prawidłowej pielęgnacji mebli tapicerowanych, można znaleźć na stronie http://kdcmeble.com/pl/blog/12_jak-czyscic-krzesla-tapicerowane.

Najlepsze sposoby na wyczyszczenie tapicerki

Jak już wcześniej zostało wspomniane, nie ma jednego sposobu na wyczyszczenie mebli tapicerowanych. Przede wszystkim dlatego, że jeden konkretny środek czystości nie będzie odpowiedni do każdego rodzaju tkaniny. Dlatego warto znać parę podstawowych sposobów, które można wykorzystywać do usuwania zabrudzeń z najpopularniejszych tkanin.

Specjalistyczny preparat

Zapewne w każdym sklepie meblarskim możemy zaopatrzyć się w specjalistyczny preparat do czyszczenia mebli tapicerowanych. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że większość z nich jest bardzo droga i przeznaczona tylko do konkretnej tkaniny. Warto jednak samemu przygotować taki preparat. Wystarczy wymieszać ¼ szklanki proszku do prania z ciepłą wodą. Później należy wymieszać oba składniki aż powstania dość sztywna piana. Taki preparat można nałożyć na zabrudzone miejsce i delikatnie potrzeć miękką szmatką. Na sam koniec warto przetrzeć to miejsce ciepłą wodą, by nie powstały białe plamy na tkaninie.

Roztwór z amoniaku

Wykorzystanie proszku do prania sprawdzi się w przypadku większości tkanin. Jednak są również materiały, które wymagają użycia innych preparatów. Dotyczy to np. weluru, pluszu, a także aksamitu. Wtedy warto stworzyć detergent na bazie roztworu z amoniaku. Ważne jest jednak to, by zachować odpowiednie proporcje, czyli jedną łyżkę rozpuścić w 500 ml zimnej wody. Trzeba też pamiętać o tym, że taki preparat nie można nakładać pod włos tkaniny. Bardzo ważne jest również to, by na sam koniec wyczesać materiał jakąś miękką szmatką. Dzięki temu nie pozostaną żadne resztki roztworu pomiędzy włosami. Jeszcze przed nałożeniem detergentu należy też pamiętać o dokładnym odkurzeniu tapicerki, tak by pozbyć się kurzu.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama