Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Dotacje z Działaj Lokalnie przyznane

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłosiła wyniki tegorocznego konkursu Działaj Lokalnie. Cztery z dziesięciu dofinansowanych pomysłów zrealizują organizacje i grupy z powiatu słubickiego. Będzie np. strzelanie na strzelnicy, nauka pierwszej pomocy, czy „płazie lekcje” dla przedszkolaków.

mistrzostwa strzeleckie
Pieniędzy przeznaczono m.in. na rozwój strzelectwa

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum 11 raz rozdała dotacje dla mniejszych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Do zdobycia było 6 tys. zł. - Działaj Lokalnie to jeden z najprostszych programów grantowych, dedykowany organizacjom i grupom, które chcą zrobić coś fajnego w swoim najbliższym otoczeniu, mają ciekawy pomysł na budowanie dobra wspólnego – opowiada Marta Stachowska, koordynator z fundacji.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 18 wniosków z 13 gmin – tyle fundacja obejmuje swoim zasięgiem jako ośrodek Działaj Lokalnie. 10 z nich otrzymało dofinansowanie – łącznie FCP przekaże im 55 tys. zł. 4 z nich pochodzą z powiatu słubickiego.

Kto i na co dostał pieniądze? Na pierwszym miejscu na liście rankingowej znalazł się pomysł Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Wolontariusze przyrodnicy będą uczyć maluchy z przedszkoli o tym, co ciekawego kryje się w słubickiej przyrodzie, a zwłaszcza o płazach, które mieszkają w naszych stawach. Dzieci dowiedzą się kim są traszki i jak je chronić.

Mieszkańcy Gajca znowu staną ramię w ramię przy głównej ulicy na trasie Rzepin-Słubice. W ruch pójdą łopaty, haczki, a przy drodze pojawią się nowe rośliny, kwiaty i byliny. Wypięknieje również plac przy świetlicy wiejskiej.

Z kolei Fundacja GunSpot zaprosi chętnych na strzeleckie lato, do słubickiej strzelnicy. Będzie można spróbować swoich sił w tym niełatwym sporcie. Szczegóły będą znane po rozpoczęciu projektu.

Pożytecznie zamierzają również spędzić czas słubiccy harcerze z hufca ZHP. Dzięki dofinansowaniu z Działaj Lokalnie spełni się jedno z ich marzeń – kupią profesjonalne fantomy do prowadzenia szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. 20 harcerzy przedzie szkolenie pod okiem profesjonalistów – a potem każdy z nich sam będzie szkolił swoich rówieśników w swojej klasie. Dzięki temu około 200 młodych ludzi nauczy się, jak udzielać pierwszej pomocy.

Wkrótce podpisanie umów o dofinansowanie, uruchomienie przelewów – i realizacja projektów.

Pełnia lista rankingowa tegorocznej edycji konkursu jest tu: www.fundacjacp.org.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama