Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Mediacja dla każdego - przyjdź na otwarty wykład

Nie każdy spór musi kończyć się długą i kosztowną batalią w sądzie - o wiele lepszym sposobem jego rozwiązania jest mediacja. Jak działa? Kto może z niej skorzystać? Ile kosztuje? Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji zaprasza na otwarty wykład, nie tylko dla prawników.

cp

Niedawno z mediacji szkolili się przyszli prawnicy podczas XXIX Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Poradni Prawnych. Ale nie tylko oni chcą poznawać i propagować ten sposób rozwiązywania konfliktów.

W Collegium Polonicum, pod auspicjami Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego, działa Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji, które 7 czerwca organizuje konferencję nt. „Mediacji jako metoda rozwiązywania sporów dwunarodowościowych”. Przyjść i posłuchać może każdy.

Organizatorzy zapraszają szczególnie na wykład otwarty o godz. 18., który wygłosi dr Grzegorz Frączek, mediator, adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, a także członek III kadencji Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości i członek Zespołu ds. Mediacji przy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. Wykład ten nosi tytuł „Nie każdy spór musi kończyć się w sądzie…”

- Łatwiej wdawać się w spory, niż się z nich później wycofać. Można pójść do sądu, ale to czasochłonna i kosztowna droga. Lepszym sposobem wydaje się być mediacja, która jest szczególnie skutecznym sposobem rozwiązania konfliktów życiu codziennym oraz zawodowym – mówi Anna Wiącek z PNCM. I tłumaczy, że mediacje są bardzo przydatne w tych najtrudniejszych sprawach, między rozwodzącymi się małżonkami lub rozstającymi się partnerami, dorosłymi dziećmi a rodzicami lub pomiędzy rodzeństwem.

Innym obszarem, w którym mediacja może stanowić alternatywę do postępowań sądowych, są relacje gospodarcze i handlowe. Także te transgraniczne. - Decydująca dla losu gospodarczej współpracy transgranicznej jest możliwość szybkiego zażegnania tego rodzaju konfliktów, przy czym istotne w takich sytuacjach stają się sposoby oraz konsekwencje przyjętej formy ich rozwiązania – opowiada A. Wiącek. A także komunikacja.

I właśnie o dobrej komunikacji i poszukiwaniu porozumienia dla obu stron konfliktu oraz o tym czym tak naprawdę jest mediacja będzie mówił podczas wykładu G. Frączek. Wstęp na wykład jest wolny.

Termin: 07.06.2018, godz. 18. Miejsce: duża aula w Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama