Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Plac zabaw w Rzepinie posprzątany

Grupa rodziców z Rzepina od kilku miesięcy walczy o porządek na placach zabaw. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i umówili się na sprzątanie jednego z nich. Rodzice sprzątali, a dzieci się bawiły – wszyscy byli zadowoleni. I zapowiadają, że to nie ostatnia taka akcja!

plac zabaw_rzepin

Akcja wspólnego sprzątania odbyła się 26 maja. Na „pierwszy ogień” poszedł plac zabaw przy ul. Świerkowej w Rzepinie. Do przyłączenia się do robienia porządków i zabawy rodzice zapraszali wszystkich chętnych. Jak informuje Przemysław Komarski, jeden z inicjatorów akcji, łącznie na placu pojawiło się blisko 30 osób.

- To i tak całkiem sporo, jak na akcję zorganizowaną spontatnicznie i praktycznie w ostatniej chwili. Wiele osób miało już niestety plany weekendowe, ale zapowiedziało swój udział w kolejnych edycjach - wyjaśnia.

plac zabaw_rzepin

Oprócz samego sprzątania na dzieci czekał zamek dmuchany, który wypożyczyła animatorka ze Słubic Ewa Zalewska, oraz pokazy zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Rzepina.

- Dzieci szczęśliwe, z zamku nie chciały wychodzić, a gdy strażacy zrobili pokaz, były wniebowzięte
– relacjonuje P. Komarski. I dodaje, że strażacy w trakcie musieli wyjechać na akcje, ale potem wrócili. Dziękuje również wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie.

plac zabaw_rzepin_2

Kiedy dzieci się bawiły, rodzice zajęci byli robieniem porządków. Jak wyjaśnia P. Komarski, dzień wcześniej na plac przyjechała ekipa sprzątająca przysłana przez rzepiński magistrat, a póżnym wieczorem - także w celu posprzątania - pojawiła się grupa młodych ludzi, która wcześniej była widziana przez rodziców jak śmieci w tamtym miejscu. - Zajęliśmy się więc tym, co jeszcze pozostało, czyli głównie petami, potłuczonym szkłem i kapslami - tłumaczy.

Zwrócił też uwagę, że mimo deklaracji władz miasta o zakupie nowych, zniszczonych plansz z regulaminem, na placu nadal "straszą" stare egzemplarze. I zapowiada, że sobotnia akcja to nie koniec. Aktywni rodzice już planują kolejną, podobną imprezę, również z ciekawymi atrakcjami dla dzieci. Szczegóły niebawem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama