Słubice: 20 sierpnia 2018   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Tak bawiły się Kunowice z okazji Dnia Dziecka (wideo)

Po raz kolejny mieszkańcy Kunowic pokazali, że potrafią zorganizować ciekawą imprezę i dobrze się przy tym bawić. 26 maja na placu przy świetlicy wiejskiej było radośnie i kolorowo, a na gości w każdym wieku czekało sporo atrakcji.

kunowice festyn

Choć pogoda tym razem wyjątkowo dopisała, zdaniem niektórych nawet nieco za bardzo, bo było wyjątkowo upalnie, to pozytywnie zaskoczyła frekwencja. Oprócz mieszkańców Kunowic, pojawiło się dużo gości ze Słubic, a także Nowych Biskupic. To nie przypadek, bo to właśnie sołectwo, razem z Kunowicami, było współorganizatorem sobotniego Dnia Dziecka.

Przybyłych powitali burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz oraz przewodnicząc Rady Miejskiej Mariusz Olejniczak. -  Zobaczcie nie brakuje tu niczego. Są piękne atrakcje, wspaniałe zabawy, pełne stoły. To jest najważniejsze, aby spotykać się, aby się cieszyć, aby się poznawać - mówił burmistrz podczas uroczystego otwarcia.

A co czekało na spragnionych atrakcji maluchów? Były oczywiście dmuchańce, które cieszyły się ogromną popularnością. Zainteresowanie nimi było tak duże, że trzeba było stać w niemałej kolejce, aby chwilę się pobawić.

Oprócz tego dzieci mogły dowoli wyszaleć się w suchym basenie z kulkami, przejechać na karuzeli, a nieco starsi mogli nawet wsiąść za kierownicę gokarta. Było też malowanie buziek, gry i konkursy z nagrodami, a w ogromnym basenie każdy mógł sprawdzić swoją sprawność wchodząc do wodnej kuli. Na głodnych i spragnionych czekały oczywiście napoje, lody i potrawy z grilla. Co ważne, wszystko było dostępne bezpłatnie.

Swój udział w imprezie miała niezawodna Grupa Pomagamy, która serwowała dzieciom nie tylko pyszny popcorn i watę cukrową, ale także specjalne przypinki. Nie zawiedli także strażacy, których obecność zrobiła prawdziwą furorę. Nie tylko dostarczyli potrzebny agregat, ale zadbali o ochłodę dla uczestników, rozstawiają kurtynę wodną.

Zadowolenia z przebiegu imprezy nie kryje Mariusz Horoszkiewicz, sołtys Kunowic.

- Pozytywnie zaskoczyła frekwencja, była super zabawa, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie mielibyśmy możliwości zorganizowania tego wszystkiego bez wsparcia finansowego ze strony sponsorów. Cieszy nas to niesamowicie, że ludzie sami się zgłaszają i są chętni do pomocy Dzięki takim właśnie postawom można coś zrobić – cieszy się sołtys.

I już zapowiada, że to nie ostatnia tego typu impreza i w najbliższych tygodniach będzie się jeszcze działo. 30 czerwca można już rezerwować termin na sołtysówkę, na której zagra zespół Baila z Ośna Lubuskiego. A tydzień wcześniej w zaprzyjaźnionych Nowych Biskupicach odbędzie się rodzinna impreza z okazji zakończenia roku szkolnego.

A jak było na imprezie z okazji Dnia Dziecka, możecie sprawdzić na załączonym klipie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama